Переключиться на мобильную версию

Мороз: Ющенко уже давно міг розпустити Раду

Лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз заявив, що позачергові вибори знімуть соціальну напруженість, і зазначив, що проведення одночасно позачергових парламентських і президентських виборів можливе.
Мороз: Кожні позачергові вибори - певна травма для суспільства
Мороз: Кожні позачергові вибори - певна травма для суспільства
kievgrad-com

"Людей "накручує" влада. Щоб скористатися цим "накручуванням" у позитивному напрямку, потрібно багато чого. Але у нас фінансові партії не мають для цього традицій і потреби, а профспілок - як захисників трудящих - поки що, вибачте, немає. Занадто повільно вони відмовляються від функції "привідного паска". Тут швидше спостерігається зміна ролі "колеса" і "паска". Він не стільки "привідний", як "відомий", - передала слова Мороза прес-служба його партії.

Лідер СПУ підкреслив, що треба мати на увазі ще одну обставину: "Людей небезпечно "накручувати" без міри - може лопнути пружина. Протести транспортників, дрібних підприємців, жертв банківських афер та ін, в основному, спонтанні. Але ж ці люди, скажімо так, спокійного середовища, великої напруги вони не створюють. Але піднятися можуть не тільки вони. Щоб цього не сталося - це для всіх небезпечно - необхідно провести позачергові вибори. Це хоча б якесь прагнення надії, пошук виходу".

"Так, - продовжив Мороз, - кожні позачергові вибори - певна травма для суспільства. Їх треба уникати. Але з тупикової ситуації, в яку нинішня влада завела країну, вихід один - позачергові вибори".

Водночас, голова Соцпартії підкреслив, що проведення одночасно позачергових парламентських і президентських виборів можливе, і це не суперечить Конституції. Він вважає, що "правові підстави для позачергових парламентських виборів є: відсутня коаліція у Верховній Раді, уряд нелегітимний".

"А для проведення позачергових президентських виборів достатньо - згідно з нормами Основного закону - згоди Глави держави. Ющенко уже повідомив, що він не проти виборів 25 жовтня 2009 року. Що стосується розпуску Верховної Ради, то Ющенко давно міг підписати відповідний указ - на відміну від антиконституційного розпуску парламенту два роки тому, сьогодні є всі конституційні обґрунтування для припинення роботи Верховної Ради", - сказав Мороз.

Він також дав оцінку ініціативам Президента щодо внесення змін до Конституції, які висловлено Ющенком у щорічному посланні. Спікер ВР 5 скликання зазначив: "Віктору Ющенку необхідно зберегти високий політичний статус, звідси й ідея довічного сенаторства, формування двопалатного парламенту. Однак для втілення цієї ідеї потрібно півтора року, щоб дотриматись всіх конституційних процедур. Часу на це у Ющенка немає, як немає і підтримки політичних сил".

"Але можна піти й іншим шляхом: Ющенко може стати лідером нової політичної сили, пройти до Верховної Ради і отримати мандат. Не випадково ж він активно зараз зайнявся партійним будівництвом, відновленням Нашої України. Віктору Андрійовичу необхідні через цю причину або позачергові парламентські вибори, або паралельне проведення парламентської та президентської кампаній. Якщо ж вибори у Верховну Раду провести після президентських виборів, то блок чи партія Ющенка можуть і не потрапити в парламент, - зазначив Мороз.

Як повідомлялося, Президент готовий призначити позачергові президентські вибори за умови одночасних позачергових виборів Ради за пропорційною системою з відкритими списками, а також, якщо до таких виборів буде скасовано депутатську недоторканність.

За інформацією ЗМІ, указ про розпуск Верховної Ради буде оприлюднено Ющенком 25 квітня.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь