Переключиться на мобильную версию

СБУ розсекретила документи про міжнародну діяльність ОУН-УПА

Служба безпеки України розсекретила документи, що свідчать про міжнародну діяльність Організації українських націоналістів та Української повстанської армії в 1940-1950 роках.
СБУ: Масштаби діяльності ОУН і УПА навмисне применшувалися в радянські часи
СБУ: Масштаби діяльності ОУН і УПА навмисне применшувалися в радянські часи
lenta.ru

Про це йдеться в повідомленні прес-служби СБУ.

У середу в СБУ відбулися громадські історичні слухання про міжнародну діяльність ОУН і УПА.

"Масштаби діяльності ОУН і УПА навмисне зменшувалися в радянські часи. Тим часом український визвольний рух 1940-50-х років став незалежним суб'єктом міжнародної політики, з його представниками укладали договори про співпрацю діячі повстанських формацій", - зазначив під час слухань директор галузевого держархіву СБУ Володимир Вятровіч.

За його словами, УПА активно впливала на ситуацію в Центрально-Східній Європі у післявоєнний період.

Науковий співробітник архіву СБУ Олександр Пагіря повідомив, що ОУН і УПА контактувала з військовими та державними діячами Угорщини та Румунії в 1943-1945 роках.

"Проведення мирних переговорів між українським визвольним рухом та урядами Угорщини та Румунії засвідчило наявність феномена в міжнародних відносинах - повстанської дипломатії", - зазначив Пагіря.

Як повідомив науковий співробітник архіву Володимир Ковальчук, ОУН і УПА також співпрацювали з польськими партизанами.

Документи свідчать, що в 1946 році УПА і польські партизани провели спільну атаку на Грубешів (Польща).

Під час слухань керівник наукового відділу архіву СБУ Олександр Іщук зазначив, що в 1945-1949 роках УПА і ОУН активно контактувала з антикомуністичними рухами Центральної та Східної Європи.

У цих роках відбулися військово-пропагандистські рейди відділень УПА на територію Польщі, Чехословаччини, Румунії.

Іщук продемонстрував унікальні документи з архіву СБУ: повстанські листівки, які розповсюджувалися за кордоном і друкувалися польською, чеською, словацькою, угорською, румунською мовами, а також звіти про рейди ОУН і УПА.

Як повідомлялося, СБУ оприлюднить нові документи про так звані оперативно-бойові групи і легендовані проводи ОУН, які були створені НКВС-КДБ СРСР для дискредитації українського національно-визвольного руху й здійснення насильства над мирним населенням.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь