Переключиться на мобильную версию

Яценюк заявив, що програма МВФ допоможе відключити "друкарський верстат"

Лідер ініціативи Фронт змін, народний депутат Арсеній Яценюк допустив, що відновлення в Україні діяльності програми Міжнародного валютного фонду допоможе відключити "друкарський верстат".

"Подальший розвиток подій з МВФ" може залежати від голосування в парламенті "у вівторок-середу", зазначив, зокрема, Яценюк сьогодні в Сімферополі.

"Це не антикризові закони, я наголошую. Це закони, які необхідні для відкриття другого траншу. Якщо вони будуть проголосовані, то, в принципі, вони зійдуться на тому, щоб відновити діяльність програми", - сказав екс-спікер українського парламенту.

Він також висловив думку, що відновлення діяльності програми - це з одного боку "можливість збалансованого валютного курсу", з іншого боку це "поставить хоч під якийсь контроль політику уряду і відключить" друкарський верстат ".

"Сьогодні пенсії виплачуються виключно" друкарським верстатом "і перенесенням всього бюджетного розпису. Якщо вибори відбудуться 25 жовтня, і будуть оголошені, наприклад, 1 листопада результати, то з 1 листопада в країні грошей вже немає, тому що всі бюджетні витрати, які сьогодні фінансуються по бюджетному розпису, вони зняті з останніх місяців і перенесені на перші місяці ", - сказав Яценюк.

Водночас, коментуючи ситуацію навколо можливості отримання Україною кредиту у Російської Федерації, він зазначив, що спочатку потрібно розібратися з МВФ.

"Поговорити - поговорили (з Росією), тільки грошей з Росії ніхто не дає. Зрозуміло, що це були більше політичні, ніж економічні переговори, і для того, щоб отримати гроші, давайте спочатку вирішимо питання з МВФ - тому що там реальні гроші, - а після цього, можливо, будуть якісь переговори з росіянами ", - зазначив політик. За його даними, переговори з РФ у даний час знаходяться на стадії завмиранням ".

Як повідомлялося, сьогодні, 8 квітня, в Україну прибула місія МВФ.

Нагадаємо, що МВФ 5 листопада 2008 року ухвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту в обсязі 16,43 млрд. доларів США для зміцнення довіри у фінансовому секторі та допомоги економіці країни, яка постраждала від світової фінансової кризи.

У листопаді 2008 року Україна отримала перший транш кредиту в розмірі 4,5 млрд. доларів. У січні 2009 року в Україні працювала місія МВФ, яка повинна була прийняти рішення про надання або ненадання Україні другого траншу.

10 березня міністр фінансів Росії повідомив, що прем'єр-міністр України офіційно запросила у Росії кредит об'ємом 5 мільярдів доларів. В.о. міністра фінансів України Ігор Уманський зазначив, що російський кредит - в разі підписання відповідної угоди між Україною і Росією - планується направити на оплату за природний газ, який Нафтогаз України купує у Газпрому.

31 березня Верховна Рада розглядала пакет законопроектів, які дозволяють отримати другий транш кредиту МВФ. Так, ВР прийняла закони про збільшення ставок акцизного збору на алкогольні і тютюнові вироби. Водночас, парламент відмовився включити до порядку денного три законопроекти, запропонованих урядом. Зокрема, ці законопроекти передбачають виділення 7725,19 млн. гривень на компенсацію НАК Нафтогаз України збитку від реалізації імпортного газу 2009 року, а також зміну законів про пенсійне забезпечення (два законопроекти).

Прийняття цих законопроектів парламентом Кабмін називав умовою відновлення співпраці з МВФ. Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко звинуватила у зриві голосування Президента. Її закиди в бік Віктора Ющенка категорично відкинув глава Секретаріату Президента Віктор Балога.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь