Переключиться на мобильную версию

Литвин пояснив, чому політики хочуть провести вибори восени, а не взимку

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що у проведенні президентських виборів 25 жовтня 2009 року зацікавлені, передусім, претенденти на посаду Президента, оскільки розуміють, що їхній рейтинг до 17 січня 2010 року впаде.
Литвин: Вибори повинні відбутися 17 січня 2010 року
Литвин: Вибори повинні відбутися 17 січня 2010 року
intersvoboda.com.ua
"У жовтні ще не буде проблем з приводу укладення газових угод, проблем із опалювальним сезоном, оскільки ще буде тепло, та інших проблем. Люди ще будуть добрі. Тому основні претенденти на посаду глави держави хочуть провести вибори до цього часу", - сказав сьогодні у Полтаві Литвин.

При цьому він переконаний, що вибори глави держави повинні були б відбутися 17 січня 2010 року, і заявив, що ясність щодо питання визначення дати президентських виборів внесе Конституційний суд.

"Відома істина: коли не знаєш, як вчинити, роби по правді. Усі у Верховній Раді домовилися, коли я першим порушив цю проблему, маючи розмову із Президентом, з головою ЦВК, з прем'єр-міністром, що вибори мають відбутися 17 січня 2010 року. Я розумів, що підтримки не буде з огляду на ряд питань: як втримати владу, як не втратити рейтинг та ін. Моя точка зору відома і змінювати її, щоби комусь догодити, я не збираюся", - заявив спікер.

При цьому він запевнив, що сьогодні національною ідеєю має стати єдине гасло - збереження українського народу. За його словами, сьогодні усім необхідно об'єднатися для того, щоб вижити.

"Нам необхідно визнати національною ідеєю - збереження українського народу. Від фізичного вимирання, від безробіття, від моральної деградації. Ми ж входимо у 20-у найбільш нестабільних країн. Сьогодні у нас не може домінувати Схід чи Захід. Ми всі повинні об'єднатися, щоб не розпастися", - підкреслив Володимир Литвин, закликаючи усіх цінувати країну та її народ.

Нагадаємо, що ЦВК уже розпочав попередню підготовку заходів щодо організації та проведення чергових виборів Президента. Сьогодні, 8 квітня, ЦВК попросив на вибори майже мільярд гривень. Зокрема, комісія звернулася до Верховної Ради та Кабінету міністрів з проханням збільшити передбачене у бюджеті фінансування чергових виборів Президента на 229127,9 тисяч гривень - до 941285 тисяч.

Сьогодні ж Віктор Ющенко назвав умову для проведення дострокових президентських виборів, а також зазначив, що подання до КС про неконституційність призначення Верховною Радою виборів Президента на 25 жовтня він уже надіслав. Крім того, Президент назвав три варіанти виходу із парламентської кризи.

Також глава Секретаріату Президента Віктор Балога заявив, що на сьогоднішній день ні Кабінет міністрів, ні Верховна Рада не сформулювали чіткої відповіді на пропозицію Ющенка про одночасні дострокові президентські та парламентські вибори. У Секретаріаті Ющенка також зазначили, що не готують указу про розпуск Ради на 25 квітня (як повідомляли ЗМІ), і повідомили, що Ющенко поки що не буде вносити на розгляд парламенту свій проект змін до закону про вибори.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь