Переключиться на мобильную версию

Мешканців Кривого Рогу закликали менше прати

Криворізькі водопостачальні підприємства закликали мешканців міста менше прати. Очисні споруди не в змозі очистити воду від фосфатів, вміст яких у пральних засобах перевищує норму.
Очисні споруди не в змозі очистити воду від фосфатів
Очисні споруди не в змозі очистити воду від фосфатів
bukinfo.cv.ua

Щодоби криворізькі очисні споруди очищують 300 тисяч кубометрів стічних вод, які проходять чотири ступені очищення. Тим не менш, останнім часом спеціалісти Кривбасводоканалу дуже стурбовані її якістю. Технологія очищення не дає гарантії вилучення фосфорних сполук, які потрапляють у воду з промислових підприємств, а також від побутових споживачів - разом з водою від пральних машинок. Залишати ці фосфати у воді дуже небезпечно, оскільки вони можуть стати причиною серйозних хвороб.

За словами директора Кривбасводоканалу Анатолія Гончарова, для покращення ситуації варто підсилити контроль над відходами підприємств, а також над виробниками пральних засобів, щоб б ті дотримувалися норм вмісту фосфатів. Щодо населення, каже директор, тут або потрібно виховувати екологічну свідомість городян, або - що швидше - доведеться підвищувати ціну за водоочищення. Щоб забезпечити належну якість води, необхідне нове обладнання. За попередніми оцінками, його вартість буде складати близько 5 мільйонів гривень.

Як повідомлялося, 2 березня українські вчені запропонували владі заготовлювати в 100 разів менше води на кожного українця, підвищуючи разом з цим її якість.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь