Переключиться на мобильную версию

У Києві міліція побила адвоката при виконанні ним правових обов'язків

Працівники Голосіївського райвідділу Головного управління МВС України у Києві 8 квітня побили адвоката Адвокатського об'єднання Адвокатська фірма Актіо Сергія Калениченка.
Побито адвоката
Побито адвоката
yuga.ru

Як повідомляється сьогодні, 10 квітня, співробітники райвідділу МВС у Києві на початку цього тижня, 8 квітня, побили адвоката Адвокатського об'єднання Адвокатська фірма Актіо Сергія Калениченка під час здійснення представництва інтересів одного із київських товариств з обмеженою відповідальністю.

Адвоката госпіталізували із приміщення Голосіївського райвідділу міліції до міської лікарні № 17, - повідомив сам Калениченко.

За словами постраждалого адвоката, він та юрисконсульт Актіо Роман Дорошенко 8 квітня о 16.40 прибули за викликом свого довірителя - директора ТОВ А-Л для надання правової допомоги. У приміщенні А-Л, куди прибули правозахисники, перебувало троє співробітників відділу державної служби боротьби із економічною злочинністю (ВДСБЄЗ) Голосіївського райуправління міліції, які без пред'явлення службових посвідчень та скерування на перевірку вимагали від директора компанії А-Л документи на товари та проведення перевірки, - заявив Калениченко.
 
На законні вимоги адвоката пред'явити службові посвідчення та пояснити причини перевірки на складі, співробітники міліції, порушуючи вимоги ст. 5 Закону Про міліцію, у грубій формі відмовилися представитися, - повідомив Калениченко. У зв'язку із тим, що ряд документів ТОВ є на адвокатському зберіганні АТ АФ Актіо, адвокат Калениченко, керуючись чинним законодавством України, вимагав з'ясування правомірності вимагання співробітниками ВДСБЄЗ документів А-Л.
Співробітники ВДСБЄЗ, за словами потерпілого Калениченка, застосували грубий фізичний примус стосовно директора та правозахисників, вивівши їх із приміщення.

Опечатавши приміщення ТОВ, співробітники ВДСБЄЗ, використовуючи фізичне насильство, заштовхали директора та правозахисників в автомобіль і привезли в один із кабінетів Голосіївського РУ ГУ нібито для того, щоби вони дали свідчення, - повідомив адвокат.

Із метою з'ясування причин таких неправомірних дій щодо директора ТОВ і надання їй необхідної правової допомоги він перебував разом зі своєю довірчою особою, яку, стверджує він, із застосуванням фізичного впливу утримували у кабінеті, - заявив Калениченко. Співробітники ВДСБЄЗ вимагали від неї написати відмову від адвоката і дати пояснення, однак положень ст. 63 Конституції України, відповідно до якої особа не несе відповідальності за відмову від свідчень або пояснень щодо себе, їй роз'яснено не було, - стверджує Калениченко.

За словами адвоката, один зі співробітників ВДСБЄЗ заборонив йому надавати будь-яку правову допомогу директорові ТОВ, коли ж Калениченко відмовився від такої пропозиції, співробітники ВДСБЄЗ щодо нього застосували фізичне насильство для виведення його із кабінету, продовжуючи утримувати довірчу особу.


За словами Калениченка, правоохоронці завдавали йому ударів у районі грудей та ребер. Заподіяні Калениченкові у результаті побиття травми були настільки серйозними, що його госпіталізувала швидка допомога у міську лікарню № 17.

Залишена без адвокатського захисту та правової допомоги директор ТОВ незаконно перебувала у Голосіївському РУ ГУ майже до 21.30. За даними Адвокатської фірми Актіо, протягом цього часу від неї вимагали написати відмову від адвоката та взяти пояснення без пред'явлення будь-яких документів, що підтверджували б правомірність такої вимоги з боку правоохоронних органів.

"На жаль, таке явище має масовий характер. Працівники правоохоронних органів, розуміючи, що надання правової допомоги з боку адвокатів робить неможливим "вибивання" (із застосуванням фізичного та / або морального насильства) із пересічних, необізнаних (у правовому сенсі) громадян, які постійно намагаються створювати перешкоди в отриманні громадянами правової допомоги. Зокрема, не роз'яснюють громадянам, що вони не несуть відповідальності за відмову від надання свідчень або пояснень щодо себе (ст. 63 Конституції України)", - коментуючи інцидент, заявив партнер АТ Адвокатська фірма Актіо Владислав Максимов.

Нагадаємо, що у березні цього року біля Київського оперного театру було побито журналіста і арт-критика, головного редактора сайту Проза Анатолія Ульянова.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь