Переключиться на мобильную версию

Ющенко закликав українців вшанувати пам'ять жертв концтаборів

Президент України Віктор Ющенко закликає співвітчизників віддати заслужену шану людям, які пройшли через пекло фашистських концтаборів.
Віктор Ющенко
Віктор Ющенко
president.gov.ua

Про це йдеться у зверненні Президента України з нагоди Всесвітнього дня визволення в`язнів фашистських таборів.

“Разом з усією світовою громадськістю схилімося сьогодні перед людьми, які пройшли через пекло фашистських концтаборів, віддаймо данину скорботної пам`яті усім загиблим мученицькою смертю в роки Другої світової війни”, – закликав глава Української держави.

Він зазначив, що “сучасному поколінню важко навіть уявити, що на території окупованих країн Європи і в самій Німеччині функціонували чотирнадцять тисяч фабрик смерті, де в нелюдських умовах утримувалося вісімнадцять мільйонів осіб, одинадцять мільйонів з яких було по-звірячому знищено”.

“З кожним днем стає все менше людей, які пережили ті страшні часи і яким випала трагічна доля зазнати після війни нових знущань вже на рідній землі, - підкреслюється далі у зверненні. - Колишнім військовополоненим, східним робітникам довелося пройти через атмосферу недовіри, підозрілості й нові кола пекла в радянських таборах”.

Ющенко зауважив, що “незабаром ми відзначатимемо День Перемоги”. “Перемогу здобуто ціною мільйонів життів українців. Віддаймо заслужену шану стражденному поколінню наших дідів і батьків, яке пережило війни, голодомори, сталінські репресії та фашистські концтабори. Їх нищили, принижували, але не зламали. Проявімо повсякденну увагу, тепло та турботу до тих героїв і мучеників, які живуть поруч з нами. Не забуваймо, що вони болем і кров`ю виборювали нашу свободу”, – наголосив Президент України.

Він побажав ветеранам доброго здоров`я на довгі літа, щастя та благополуччя.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь