Переключиться на мобильную версию

У ялтинському зоопарку отруїли більше десяти тварин

Більше десяти здорових молодих тварин з колекції приватного зоопарку Казка в Ялті померли, ймовірно, отруївшись отрутою, повідомив у понеділок власник зоопарку, депутат Верховної ради Криму Олег Зубков.
У зоопарку отруїли більше десяти тварин
У зоопарку отруїли більше десяти тварин
nr2.ru

"За три тижні у нас - більше десяти трупів. Це вже перестало бути тільки нашою трагедією. Об'єкт природно-заповідного фонду України втрачає свою колекцію", - сказав Зубков на прес-конференції в Сімферополі.

За його словами, тварини почали помирати 23 березня. Першим загинув талісман Казки - шимпанзе по кличці Чарлик, який був одним із перших мешканців зоопарку і прожив у ньому більше десяти років. Слідом за ним померли дві рисі, дві пуми, два гімалайські ведмеді, вовк і собака породи пекінес.

"Остання смерть трапилася сьогодні вранці, помер самець гімалайського ведмедя", - сказав Зубков.

За словами головного ветеринарного лікаря Криму Марії Мірошниченко, яка також брала участь у прес-конференції, попередні результати досліджень свідчать, що звірі загинули, отруївшись сильнодіючою отрутою.

"У загиблих тварин були дуже сильні болі, сильно постраждали шлунок і кишечник, збільшена печінка", - сказала Мірошниченко.

Власник зоопарку пообіцяв 100 тисяч гривень у нагороду кожному, хто допоможе знайти людей, причетних до отруєння тварин. За його словами, незважаючи на загибель звірів, Казка продовжить працювати.

"Зоопарк існує тільки за рахунок надходжень від плати за вхід, і зараз, перед весняними святами, закрити його я не можу. Перебудовувати концепцію зоопарку і забороняти відвідувачам годувати тварин я теж не буду", - заявив Зубков.

"Будуть прийматися заходи безпеки: відеоспостереження, таємні спостереження за відвідувачами, співробітники будуть уважно дивитися, що лежить у вольєрах. Очевидно, доведеться звернутися в Службу безпеки України", - сказав власник Казки, відповідаючи на питання про подальші дії керівництва зоопарку.

Зубков упевнений, що тварин отруїли внаслідок відплати за облаштування парковки перед зоопарком.

"Я проаналізував усю ситуацію, підняв всі попередні матеріали, можу сказати, що відповідь на питання, хто цим займається, лежить в цих папках, де зібрано документи боротьби зоопарку з тими паркувальниками, які працювали неподалік Казки", - заявив директор.

Зубков нагадав, що саме паркувальники неодноразово погрожували отруїти вихованців зоопарку. "Інших ворогів, які здатні підняти руку на тварин, я не знаю", - зазначив він.

Власник Казки повідомив, що не звертався до міліції, оскільки до завершення ветеринарної експертизи це, за його словами, "не має сенсу". Як зазначила Мірошниченко, офіційні результати експертизи будуть готові через місяць.

"Зараз усіх тварин зоопарку лікують: в їх раціон ввели проносне і сорбенти, які допомагають вивести токсичні речовини з організму", - сказала головний ветеринарний лікар Криму.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь