Переключиться на мобильную версию

БЮТ: Антикризові проекти провалено за вказівкою Ющенка

Парламентська фракція БЮТ звинуватила Президента України Віктора Ющенка у зриві голосування за законопроекти, які спрямовано на співпрацю з Міжнародним валютним фондом.
БЮТ звинувачує Ющенка  у зриві голосування
БЮТ звинувачує Ющенка у зриві голосування
Фото Михайла Марківа

"Сьогодні, 14 квітня, при прямому і очевидному згадуванні Президента Ющенка провалено антикризові проекти законів", - сказав від імені фракції її голова Іван Кириленко.

Він зазначив, що ці законопроекти було узгоджено зі світовими фінансовими організаціями, проте "Президент дав пряму вказівку частині депутатів, яких він особисто контролює, не голосувати за пакет".

На думку фракції БЮТ, така позиція не гідна Глави держави. "Саме сьогоднішнє голосування відкрило справжнє обличчя Президента Ющенка, його справжню суть", - сказав Кириленко.

Він підкреслив, що це свідома політика Ющенка і його своєрідна помста народу за нелюбов і розчарування в Президенті. При цьому бютівець зазначив, що якби парламентом не було встановлено дату президентських виборів - 25 жовтня, то фракція БЮТ уже сьогодні проголосувала б за початок процедури імпічменту Президенту.

Крім того, Кириленко заявив, що фракція БЮТ вимагає від уряду та прем'єр-міністра негайно і невідкладно прийняти рішення Кабінету міністрів, необхідні постанови та створити умови для приходу в Україну фінансової підтримки. "Уряд, - зазначив голова фракції БЮТ, - має долати кризу власноруч".

"Що стосується пана Ющенка, то після такого вчинку ми вже не просимо його ні цементувати парламентські сили, ні підтримувати антикризові закони, ні консолідувати політичні еліти. У нас єдине прохання до нього - ніколи більше не говорити високі слова про інтереси нації", - підкреслив Кириленко.

Крім того, перший заступник Кириленка Андрій Кожем'якін зазначив, що БЮТ не виключає, що 16 квітня Рада не проголосує за антикризові законопроекти.

"Ми повністю врахували всі зауваження до трьох антикризових законопроектів фракції НУ-НС ... Ми врахували всі зауваження Секретаріату Президента ... Ми також уже врахували пропозиції Партії регіонів, але ця партія просто не голосує.

У четвер ми знову спробуємо внести ці законопроекти на голосування, щоб деякі патріоти показали, як вони люблять країну. Ці законопроекти буде винесено на голосування без змін, бо вже нічого змінити, оскільки всі пропозиції ми врахували ... але я не думаю, що голосування буде результативним. Можливо, буде негативний результат. Бо після сьогоднішнього голосування очевидно, що за два дні нічого не зміниться", - заявив Кожем’якін.

Також він повідомив, що найближчим часом БЮТ зробить "дуже жорстку і конкретну заяву щодо подальших дій".

Нагадаємо, сьогодні, 14 квітня, народні депутати Верховної Ради знову не змогли включити до порядку денного три антикризові законопроекти, прийняття яких необхідно для продовження співробітництва з МВФ. Включення до порядку антикризових проектів, як і 31 березня, не підтримала частина фракції НУ-НС.

У підсумку, погоджувальна рада вирішила, що Рада повернеться до голосування щодо трьох законопроектів у разі звернення Президента України стосовно їх необхідності і доцільності. Водночас, у Партії регіонів пообіцяли заблокувати трибуну парламенту, якщо коаліція спробує внеси до порядку денного 3 антикризові проекти втретє.

Глава Секретаріату Президента у відповідь на сьогоднішнє провальне голосування щодо економічних законопроектів заявив, що влада зайшла в глухий кут, єдиним виходом з якого є перевибори Президента і Ради.

Крім того, БЮТ спрогнозував, що після цього голосування МВФ дасть Україні "негативну відповідь" щодо подальшої співпраці. А В'ячеслав Кириленко, лідер депутатської групи "За Україну!, яка не прийняла участі у голосуванні, заявив, що факт сьогоднішньої непідтримки парламентаріями антикризових законопроектів не вплине на рішення МВФ.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь