Переключиться на мобильную версию

Богатирьова в США розповіла про роль Ющенка в політичній ситуації в Україні

Під час візиту до США секретар Ради національної безпеки і оборони України Раїса Богатирьова проінформувала американських високопоставлених посадових осіб про внутрішньополітичну ситуацію в Україні.
Богатирьова проінформувала про стабілізуючу роль Ющенка
Богатирьова проінформувала про стабілізуючу роль Ющенка
bogatyrova.org.ua

Як повідомили в прес-службі Апарату РНБО, у програмі робочого візиту до США ключовою стала зустріч Богатирьової з радником Президента США з питань національної безпеки Джеймсом Джоунс. У ході зустрічі співрозмовники детально обговорили широке коло питань двосторонньої взаємодії в галузі політики, безпеки та енергетики. Особливу увагу було приділено проблематиці міжнародної безпеки та її регіональним вимірів.

Джоунс проінформувало про підходи нової адміністрації США до розвитку відносин з європейськими партнерами, в т.ч. з Україною, яка і надалі буде залишатися важливим партнером Вашингтона і вагомим чинником безпеки та стабільності в регіоні. Джоунс відзначив незмінність підтримки Сполученими Штатами курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію.

У свою чергу, Богатирьова докладно проінформувала американського колегу про внутрішньополітичну ситуацію в Україні та дії Президента України, спрямованих на перехід відносин між основними політичними силами та гілками влади в конструктивне русло. Окремо були представлені конституційні ініціативи глави Української держави Віктора Ющенка.

Богатирьова докладно проінформувала американського колегу про внутрішньополітичну ситуацію в Україні та дії Президента України, спрямованих на перехід відносин між основними політичними силами та гілками влади в конструктивне русло. Окремо були представлені конституційні ініціативи глави Української держави Віктора Ющенка

Сторони також обмінялися думками щодо перспектив розширення співпраці між апаратами РНБО України та Ради національної безпеки США.

В цей же день відбулася зустріч Богатирьової з радником віце-президента США з питань національної безпеки Ентоні Блінкеном. Головною темою діалогу стали питання розвитку українсько-американського стратегічного партнерства, а також актуальні проблеми міжнародного порядку денного, зокрема, проблематика реформування енергетичного середовища та безпеки в Європі.

На прохання американської сторони Богатирьова ознайомила Блінкена з внутрішньополітичною ситуацією в Україні, висловила думку про можливі шляхи розв'язання кризових явищ і поінформувала про стабілізуючою ролі Президента України Ющенка в цих процесах.

Також Богатирьова зустрілася з одним з провідних американських фахівців у сфері енергетичної безпеки, помічником міністра енергетики США Джонатаном Шраєром. Співрозмовники обговорили низку актуальних питань міжнародної енергетичної безпеки.

Мова йшла про стан виконання домовленостей, досягнутих в ході брюссельської конференції з питань модернізації української ГТС у березні поточного року, які стали важливим внеском у зміцнення енергетичної безпеки як України, так і європейського континенту в цілому

Мова йшла про стан виконання домовленостей, досягнутих в ході брюссельської конференції з питань модернізації української ГТС у березні поточного року, які стали важливим внеском у зміцнення енергетичної безпеки як України, так і європейського континенту в цілому.

Зокрема, йшлося про стан виконання домовленостей, досягнутих в ході брюссельської конференції з питань модернізації української ГТС у березні поточного року, які стали важливим внеском у зміцнення енергетичної безпеки як України, так і європейського континенту в цілому.

У ході розмови Богатирьова підкреслила зацікавленість України у продовженні успішного співробітництва з американською стороною в рамках реалізації проектів кваліфікації ядерного палива, Міжнародної програми з ядерної безпеки, а також можливості залучення інвестицій з боку американських партнерів у таких сферах, як видобуток вуглеводнів, енергозберігаючі технології, альтернативна і поновлювана енергетика. Попередньо обговорювалося питання створення спільної двосторонньої українсько-американської Робочої групи з питань ядерної безпеки.

Також у вівторок секретар РНБО взяла участь у круглому столі з представниками одного з провідних "мозкових центрів" світу - Інституту Брукінгз, в ході якого обговорювалися питання внутрішньополітичної стабілізації в Україні, перспектив України в розвитку прогнозованих і стабільних відносин зі стратегічними партнерами та її роль у зміцненні енергетичної безпеки Європи

У своєму виступі  Богатирьова зазначила, що українська сторона вітає процес "перезапуску взаємин" між США та Росією, оскільки її інтересам відповідає як можна більш прагматичне і конструктивне американсько-російське співробітництво.

Богатирьова зазначила, що українська сторона вітає процес "перезапуску взаємин" між США та Росією, оскільки її інтересам відповідає як можна більш прагматичне і конструктивне американсько-російське співробітництво.

Зі свого боку, цінуючи незмінність підтримки з боку Сполучених Штатів Америки демократичних перетворень і ринкових реформ, а також курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію, Україна зацікавлена в продовженні практичної реалізації положень Хартії про стратегічне співробітництво та відновлення діяльності в новому форматі Українсько-Американської міждержавної комісії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь