Переключиться на мобильную версию

Генпрокуратура застерегла від втручання у розслідування отруєння Ющенка

Генеральна прокуратура України застерігає політиків та журналістів від втручання в діяльність цього правоохоронного відомства з розслідування кримінальної справи про замах на життя Віктора Ющенка.

Відповідну заяву сьогодні розповсюдила прес-служба Генпрокуратури.
"У засобах масової інформації з'являються коментарі та довільні міркування журналістів, оглядачів і окремих політиків щодо ходу розслідування по кримінальній справі про замах на життя державного діяча Віктора Ющенка, у яких виражається сумнів у самому факті його отруєння, робляться спроби проведення паралельного розслідування по даній кримінальній справі .

Прес-служба Генеральної прокуратури уповноважена в черговий раз заявити, що факт отруєння Віктора Ющенка доведено слідчим шляхом, висновками експертиз із залученням міжнародних фахівців і вважається досконалим фактом, який сумніву не підлягає ", - йдеться у заяві.

Генпрокуратура також звертає увагу на те, що у відповідних рішеннях Конституційного суду вказано на неправомірність будь-яких пропозицій, вказівок і вимог до прокурорів з питань, що становлять їх компетенцію, передбачену Конституцією України, та зазначено, що ніхто, в тому числі і народні депутати, не мають права звертатися до органів прокуратури і прокурорів із вимогами, пропозиціями чи вказівками з питань досудового слідства у конкретних кримінальних справах.

Крім того, у положеннях статті 37 Закону України Про інформацію зазначається, що не підлягають наданню для ознайомлення офіційні документи, які містять у собі інформацію про оперативну і слідчу роботу органів прокуратури, МВС, СБУ, роботу органів дізнання та суду у тих випадках, коли її розголошення може зашкодити оперативним заходам, розслідуванню чи дізнанню, порушити право людини на справедливий та об'єктивний судовий розгляд його справи, створити загрозу життю або здоров'ю будь-якої людини тощо.

Генпрокуратура також нагадала, що у відповідності зі статтею 121 Кримінально-процесуального кодексу України дані досудового слідства можна оголосити лише з дозволу слідчого або прокурора, і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим.

У заяві ГПУ також зазначається, що частиною 2 статті 387 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за розголошення даних досудового слідства або дізнання, вчинене суддею, прокурором, слідчим, працівником органу дізнання, оперативно-розшукової органу незалежно від того, чи брала участь ця особа безпосередньо в досудовому слідстві чи дізнанні.

"З огляду на це, ми переконливо рекомендуємо журналістам, політикам та особам, які займають особливо відповідальне посадове становище в державі, утримуватися від подібних коментарів, заяв і дій. Застерігаємо усіх від втручання у діяльність правоохоронного органу з метою прийняття незаконних рішень, що переслідується законом ", - заявила Генпрокуратура.

Нагадаємо, учора, 16 квітня, заступник генерального прокурора України Микола Голомша запевнив, що у справі про отруєння Віктора Ющенка призначення винних не буде.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь