Переключиться на мобильную версию

Опитування: Українці найбільше довіряють церкві, найменше - Раді

Найбільшою довірою у населення України користується церква (61,2%), а найменшим - Верховна Рада (2,7%).

Про це свідчать результати дослідження, проведеного компанією GfK Ukraine з 1 по 15 березня 2009 року.

На другому місці за рівнем довіри громадян країни українська армія (28,7%) і міліція (16,4%).

Згідно з опитуванням, станом на березень 2009 року найменшим ступенем довіри громадян України користуються політичні інституції. З листопада 2008 року рівень довіри до Президента України знизився на 3,9 п.п. до 5,4%, що є максимальним падінням серед усіх інституцій.

Також знизився рівень довіри до Кабінету міністрів (на 2,7 п.п., до 6,3%), Верховної Ради (на 2,3 п.п. до 2,7%) та політичних партій (на 1,3 п . п. до 3,2%).

Наступною є група бізнес-інституцій. Якщо рівень довіри до українських компаній, компаній з іноземним капіталом і страхових залишається незмінним, а баланс довіри і недовіри навіть поліпшується, то банки продовжують втрачати довіру населення (зниження рівня довіри на 3,2 п.п. до 8,5%).

"Сьогоднішня економічна криза, що розпочався із фінансової кризи і має свої витоки у фінансових ринках. За цих умов довіра до фінансових інститутів знижується, водночас, зростає довіра до компаній реального сектора", - зазначила керівник відділу В2В і стратегічних досліджень GfK Ukraine Тетяна Ситник.

"У листопаді 2008 року в якості основного фактору роздратування для громадян виступав Національний банк України, який девальвував гривню і заборонив дострокове зняття депозитів, а банки активно працювали над своїм позитивним іміджем. Зараз, коли зросла кількість проблемних банків, а також прийшло розуміння довгостроковості кризи, українці направили своє невдоволення на банки ", - зазначив керівник відділу фінансових досліджень GfK Ukraine Дмитро Яблонський.

Вибірка опитування складає 1000 респондентів. Вибірка є репрезентативною для населення України за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту. В опитуванні брали участь особи старше 16 років. Опитування проводилося методом особистого інтерв'ю.

Нагадаємо, Україна вважається п'ятою в Європі за рівнем релігійності. Про це сказано в результатах дослідження Міжнародної програми соціальних досліджень (ISSP).

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь