Переключиться на мобильную версию

Ющенко закликав владу винести уроки з минулорічної повені

Президент України Віктор Ющенко закликав представників влади винести уроки зі стихійного лиха 2008 року в Західній Україні, а також зажадав від Генпрокуратури висновків про використання МВС та Міноборони коштів на подолання наслідків повені.
Віктор Ющенко на нараді в Івано-Франківській ОДА
Віктор Ющенко на нараді в Івано-Франківській ОДА
president.gov.ua

Про це Президент повідомив сьогодні на нараді в Івано-Франківській ОДА з питань стану реалізації заходів щодо ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року на території Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей.

Віктор Ющенко поставив перед керівниками цих областей завдання - здійснити інвентаризацію зроблених робіт після стихії. Він відзначив здійснення якісної роботи і чітке реагування на претензії людей, що надходять до цього часу. Президент зобов'язав голів ОДА зробити цю роботу протягом 30 днів.

На 2009 рік Ющенко поставив перед керівниками областей завдання повністю відновити зруйновану інфраструктуру і здійснити заходи щодо попередження подібних природних катастроф у майбутньому.

На нараді він повідомив, що повністю виплачено матеріальну допомогу сім'ям загиблих. За його словами, це 1 млрд. гривень. Президент також сказав, що до цього часу є багато скарг від людей на виконані роботи та присвоєння категорійності, і додав: "Вони повністю обґрунтовані".

За словами Ющенка, відновлено 30% зруйнованих та пошкоджених доріг, 42% зруйнованих і 15% пошкоджених мостів, 15% зруйнованих і 20% пошкоджених берегоукріплень. Не завершені роботи з відновлення соціально-побутової сфери. Особливий наголос Ющенко зробив на контролі за використанням виділених коштів на ліквідацію наслідків стихії.

"Є порушення. Це неетично і аморально. Є справи, які заслуговують ретельного уваги прокуратури", - сказав Віктор Ющенко.

За його словами, на сьогодні Генпрокуратурою порушено 172 кримінальні справи за фактами порушень на суму 28,5 млн. гривень. Ющенко назвав черговим уроком стихії неефективну і неадекватну систему оповіщення. Він вважає, якщо б вона працювала ефективно, то не було б стільки людських жертв.

Крім того, Президент зажадав від Генпрокуратури чітких пояснень про використання Міністерством внутрішніх справ і Міністерством оборони коштів, виділених на подолання наслідків минулорічної повені.

"Прикро, що деякі міністерства, починаючи з Міністерства внутрішніх справ України ... де виділені кошти на ліквідацію наслідків стихії спрямовані не за цільовим призначенням", - зазначив Ющенко.

Зокрема, сказав він, МВС виділив значні кошти на проведення капітального ремонту службових приміщень, перекриття дахів, заміну підлоги і вікон на тих об'єктах, які "до стихії не мають ніякого відношення".

Також, зазначив Президент, "прикро, що Міністерство оборони України дало заявку на 50 млн. гривень і не змогло їх використати". За його словами, Міністерство оборони з цієї суми використовувало лише 1 / 5 засобів. "Очевидно, мова йде про непродуману заявку міністерства", - сказав Президент.

При цьому він зажадав від генпрокурора надати "чіткі, ясні і публічні висновки стосовно цих міністерств".

Нагадаємо, що, за даними прес-служби Президента, МВС із загальної суми коштів 10 млн. гривень, отриманих з резервного фонду держбюджету для проведення заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха, витратило, зокрема, 1,7 млн. гривень на проведення ремонтів у власних адміністративних приміщеннях, 5 млн. гривень - на придбання легкового автотранспорту, 727 тисяч гривень перераховані Головному управлінню МВС в Одеській області на захід, який не стосувався ліквідації наслідків стихійного лиха. Між тим в МВС 17 квітня запевнили, що всі витрати на ліквідацію повені в західних областях України, здійснювалися на законних підставах.

Як повідомлялося, сьогодні в Тисменицькому районі Івано-Франківської області Президент України оглянув спорудження мосту на річці Бистриця Надвірнянська і будівництво ділянки автотраси державного значення Стрий - Івано-Франківськ - Чернівці - Мамалига.

***

У липні 2008 року через повінь на Західній Україні 25 тисяч жителів були змушені покинути свої домівки. У цілому вода затопила близько 523 українських населених пунктів і понад 24 тисяч гектарів земель. Під водою залишилися 9 тисяч житлових будинків, було зруйновано 360 автомобільних і 560 пішохідних мостів. Загалом стихія забрала життя 36 осіб. Збиток від масштабного паводку склав кілька мільярдів гривень.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь