Переключиться на мобильную версию

Генерал-губернатор Канади: Україна - критична країна для стабільності в Східній Європі

Україна є критичною країною для стабільності в Східній Європі, заявила генерал-губернатор Канади Мікаель Жан, яка сьогодні прибуває в Україну з державним візитом.
Канада підтримуватиме Україну
Канада підтримуватиме Україну
rus.newsru.ua

"Канада вітає прагнення України приєднатися до НАТО, а також у майбутньому вступити в Європейський Союз. Ми вважаємо, що Україна є критичною для стабільності в Східній Європі. Ми сильно підтримуємо українські кроки на шляху приєднання до НАТО і членства в ЄС. Ми вважаємо, що Україна - важливий союзник", - сказала, зокрема, Жан у інтерв'ю газеті День, відповідаючи на питання, якою вона бачить роль і місце України у світі.

"Україна підтримувала Канаду на Генеральній Асамблеї ООН, ЮНЕСКО. - Продовжила генерал-губернатор. - Ми співпрацювали в рамках багатонаціональних форумів. Канада завжди з відповідальністю відгукувалася на прохання України про надання підтримки. Наприклад, ми підтримали заклик України про визнання Голодомору на Генеральній Асамблеї ООН, ЮНЕСКО та ОБСЄ. Ми дійсно стоїмо поруч з Україною і дуже швидко реагуємо на її прохання. Ми були першою західною країною, яка визнала незалежність України в 1991 році. Наші відносини пов'язані дуже сильними двосторонніми узами".

"Я вважаю, що співпраця Канади та України міцна і буде залишатися такою і надалі. Для нас це важливо. Причому таку налаштованість на співпрацю з Україною підтримують усі канадців, включаючи громаду канадських українців, що налічує понад 1 млн осіб та поклала початок свого коріння в Канаді в кінці XIX століття", - заявила Мікаель Жан українським журналістам.

Відповідаючи на запитання, що б вона хотіла сказати українцям та українській владі, генерал-губернатор Канади відповіла:

"Я хочу, щоб українці знали, що я буду перебувати у вашій країні щоб слухати. Українці повинні розуміти, що Канада хоче, щоб Україна знала, що вона не одинока. Мені відомо, що Україна переживає важкі економічні часи. І Канада співпрацює з Україною, намагається бути поруч з нею в ці складні моменти. Навіть якщо ситуація буде залишатися дуже критичною для країни, Канада буде й надалі підтримувати вашу країну. Це дуже важливо.

Я відвідую вашу країну щоб продемонструвати відданість Канади Україні та українцям. Візит Президента Віктора Ющенка в Канаду також підкреслив важливість двосторонніх відносин між нашими країнами. І я буду тут, щоб підтримати зв'язки та контакти між народами. Я також буду виступати в підтримку мобільності молоді між нашими країнами. Ми друзі. Це мій меседж українцям. Я також хочу наголосити на внеску канадців українського походження, які дійсно були і залишаються частиною населення, докладають зусиль для створення успішної та сучасної Канади, яку ми знаємо сьогодні".

Як повідомила сьогодні прес-служба Президента України, візит Мікаель Жан в Україну триватиме з 22 до 27 квітня. Згідно з програмою візиту, 23 квітня відбудеться її зустріч з Віктором Ющенком, після чого розпочнуться переговори у розширеному складі. О 15:00 того ж дня розпочнеться зустріч із головою Верховної Ради. 25 квітня Жан вирушить до Львова, де проведе низку зустрічей з громадськістю.

За матеріалами газети День

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь