Переключиться на мобильную версию

Ющенко передумав зупиняти програму розвитку цифрового ТБ в Україні

Президент України Віктор Ющенко скасував свій указ від 26 грудня 2008 року про зупинення урядової програми розвитку цифрового телерадіомовлення в Україні.
Ющенко передумав зупиняти програму розвитку цифрового ТБ
Ющенко передумав зупиняти програму розвитку цифрового ТБ
president.gov.ua

Урядову програму розвитку цифрового ТБ було затверджено торішньою постановою Кабміну - Про затвердження Державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення.

Серед основних причин зупинення дії даної постанови уряду Президент у своєму указі від 22 квітня називав відсутність соціальних гарантій. Зокрема, в указі зазначалося, що "визначені програмою завдання та заходи щодо її виконання містять лише заходи організаційного та технологічного характеру", які не враховують соціальну складову процесу впровадження цифрового телерадіомовлення.

Зокрема, на думку Ющенка, програмою не було визначено державних гарантій забезпечення соціально незахищених громадян України перетворювачами цифрового сигналу, не передбачено шляхів вирішення питань, пов'язаних з низькою фінансової можливості громадян, значною вартістю засобів прийняття сигналів цифрового мовлення, яке робить неможливим забезпечення доступу до цифрового телерадіомовлення всіх верств населення.

"Перехід від аналогового до цифрового мовлення без відповідної державної підтримки соціальної складової такого процесу, з огляду на соціальну значимість ефірного наземного телебачення, призведе до обмеження доступу громадян до інформації", - зазначено в президентському указі. Це, на його думку, не відповідало статтями 34 і 50 Конституції України.

Крім того, Ющенко заперечував проти положень програми, пов'язаних з термінами впровадження цифрового ТБ. У його указі зазначалося, що виконання програми розраховано на період з 2008 по 2015 рік, при цьому в 2015 році було заплановано створення інфраструктури цифрового телерадіомовлення на 17,72% покриття України, як і в 2012, 2013, 2014 роках. Водночас, згідно із Регіональною угодою (Женева-2006), Україна взяла на себе зобов'язання перейти на цифровий формат до 2015 року.

Кабмін передбачив

Урядовою державною програмою впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні передбачено загальне фінансування на ці цілі в розмірі 4,3 млрд гривень, при цьому з державного бюджету - всього 8,95 млн гривень, решта коштів - за рахунок інвестицій та інших джерел.

Державним замовником-координатором програми визначено Мінтрансзв'язку, керівником програми - міністра транспорту і зв'язку.

Програмою передбачено до 2015 року впровадити у смугах частот 174-230 МГц та 470-862 МГц радіотехнологій цифрового телерадіомовлення стандарту DVB-T.

Згідно із урядовою програмою, перехід системи телерадіомовлення з аналогового на цифрове дасть можливість:

- забезпечити подальший розвиток вітчизняного телерадіомовлення і розширити можливості для створення та забезпечення доступу населення до нових теле-і радіопрограм;

- досягти показників країн Західної Європи щодо кількості каналів і програм телерадіомовлення;

- забезпечити доступ широких верств населення до програм цифрового телерадіомовлення з використанням сучасних цифрових технологій;

- створити умови для подальшого розвитку конкурентного середовища на ринку телекомунікаційних послуг, зокрема послуг телерадіомовлення;

- підвищити рівень інвестиційної привабливості галузі телерадіомовлення та ін.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь