Переключиться на мобильную версию

Корреспондент досліджував, чому знизилося число охочих отримати український паспорт

Громіздка бюрократична процедура отримання українського громадянства вдвічі скоротила ряди потенційних співвітчизників, пише у свіжому номері видання Корреспондент.
Україна посилила процедуру отримання паспортів
Україна посилила процедуру отримання паспортів
podrobnosti.ua

Громіздку і зайво забюрократизовану систему отримання українського паспорта аналітики називають одним із факторів зменшення кількості бажаючих стати громадянами країни. З кінця 1990-х років кількість новоспечених співвітчизників хоча і не стабільно, але зменшується: якщо в 1999 році громадянство одержали майже 87 тисяч іноземців, то в 2005-му - лише ледь більше 36 тисяч, а в 2008-му - 31 тисяча.

Цей спад Алла Черидниченко, заступник начальника відділу громадянства Департаменту з питань громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України, пояснює ще і вступом в силу в 2002 році нового закону про громадянство, істотно посиливши процедуру отримання паспортів.

Згідно із даними торішнього дослідження ООН, близько 40% біженців, які потрапили на територію України та замислившись про прийняття місцевого громадянства, вважають цю процедуру дискримінуючою.

Тим не менше, перспектива пройти всі кола бюрократичного пекла не відлякує десятки тисяч тих, кому за будь-яку ціну потрібно переїхати в Україну. Одні, і таких більшість, їдуть сюди, бажаючи об'єднатися із рідними, інші - у пошуках кращого життя або щоб почати тут свій бізнес. Найчастіше за інших прагнуть в Україну росіяни, вірмени, азербайджанці, молдавани, узбеки, мешканці Близького Сходу.

З проблемами переходу з американки в українку зіткнулася й дружина Президента Катерина Ющенко. Вихід з американського громадянства у неї затягнувся на два роки і дев'ять місяців - майже до кінця 2007 року. Зате вітчизняне їй дали дуже швидко в 2005-му. Затримку, яка дала привід для гучного скандалу в Україні, вона списує скоріше на тяганину в США.

"Такі процедури, як зміна громадянства, звичайно, повинні бути формалізованими, але, мені здається, людей потрібно позбавити від зайвих бюрократичних перешкод", - вважає перша леді країни.

22-річна Олена Попович з Кишинева зізналася Корреспонденнту, що українське громадянство їй далося нелегко. На збір та оформлення документів Попович витратила два роки і $ 1 тис., у тому числі і на хабарі.

"Процедура отримання українського громадянства бюрократизована і непрозора. Вона підштовхує людей до хабарів, які іноді сягають $ 2-3 тисяч", - підтверджує Тетяна Акопова, директор юридичної фірми Атон, що надає консультації іноземцям при оформленні громадянства.

Більш детально про те, чому падає число охочих отримати українське громадянство, читайте у свіжому номері 15 журналу Корреспондент від 24 квітня 2009 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь