Переключиться на мобильную версию

МЗС: Ключові принципи Європейської політики сусідства не відповідають цілям України

МЗС України відзначає незмінність позиції України щодо Європейської політики сусідства: ключові засади ЄПС не відповідають стратегічній меті України щодо отримання членства в Європейському Союзі.
Україна прагне отримати чітку перспективу членства в ЄС
Україна прагне отримати чітку перспективу членства в ЄС
Фото Галини Гулій/ Новинар

Як йдеться в коментарі прес-служби МЗС стосовно Сполучення(Комунікації) Єврокомісії від 23 квітня про імплементації Європейської політики сусідства протягом 2008 року, прогресу в реалізації Плану дій Україна-ЄС було досягнуто не завдяки введенню ЄПС щодо України, як це інтерпретується в повідомленні Єврокомісії, а став можливим в результаті політичної волі та наполегливих зусиль української сторони з метою реалізації реформ, необхідних для досягнення відповідності критеріям членства в ЄС.

Визнанням з боку Євросоюзу обмеженості та неадекватності ЄПС для європейських сусідів, у тому числі і для України, стало висування ініціативи про Східне партнерство як більш оптимальної відповіді на концептуальні недоліки політики сусідства і євроінтеграційні амбіції європейських сусідів ЄС.

У зв'язку з цим МЗС висловлює надію, що дана ініціатива ЄС, яка офіційно розпочнеться 7 травня 2009 року, стане гнучкою рамковою політикою і буде сприяти реалізації євроінтеграційного потенціалу кожної з держав-партнерів, гармонійно доповнювати, а не підміняти розвиток двостороннього виміру відносин між країною - партнером і ЄС.

"Україна прагне отримати чітку перспективу членства в Європейському Союзі", - наголосило МЗС.

З метою забезпечення необхідних передумов для вступу в ЄС Україна веде з Євросоюзом успішні переговори про Угоду про асоціацію, зазначили в МЗС України.

У міністерстві уточнили, що за результатами одинадцяти раундів погоджено переважну більшість положень цього важливого документа. Зараз завершується спільна робота над новим практичним інструментом, який замінить згаданий вище План дій Україна - ЄС і буде спрямований на підготовку до імплементації цієї Угоди ще до її підписання і вступу її в силу, йдеться в коментарі прес-служби Міністерства закордонних справ України.

Як повідомлялося, учора, 23 квітня, Єврокомісія розкритикувала Україну за зволікання з реформами.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь