Переключиться на мобильную версию

СБУ презентувала документальний фільм Операція Тютюн

Сьогодні у Києві Служба безпеки України спільно з Національною телекомпанією України в рамках циклу фільмів Гриф таємності знято презентувала документальний фільм Операція Тютюн - про життя та боротьбу генерал-хорунжого армії УНР Юрія Тютюнника.
Генерал-хорунжий армії УНР Юрій Тютюнник
Генерал-хорунжий армії УНР Юрій Тютюнник
zn.ua

Як зазначив голова СБУ Валентин Наливайченко, фільм побудовано на розсекречених архівних матеріалах, які знаходяться на зберіганні в архіві СБУ, і які раніше були недоступні для широкої громадськості.

Глава СБУ заявив, що такого роду спільний проект дасть можливість зрозуміти українську історію без перекручувань і фальсифікацій, а також підкреслив, що Служба вважає своїм обов'язком зробити доступною правду про українське минуле, яку приховали за грифами секретності.

"Ми не повинні і не даємо жодних оцінок тим матеріалам, розсекречення яких щоденно триває в нашому архіві. Наш обов'язок - відкрити їх для всіх", - зазначив Наливайченко.

***

Голова Директорії та Головний отаман Армії УНР Симон Петлюра напередодні Другого зимового походу призначив начальником партизанської-повстанського штабу генерал-хорунжого Юрія Тютюнника. Досвідчений воєначальник очолив листопадовий рейд на територію України, що мав метою повалення більшовицького режиму. Однак, повстанські війська зазнали нищівної поразки, а самому Тютюннику разом з групою штабістів вдалося втекти до Польщі. За допомогою спланованої спецоперації чекістам вдалося заманити Тютюнника на територію Радянської України, де 16 червня 1923 року його було заарештовано.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь