Переключиться на мобильную версию

Партія регіонів вимагає від Кабміну запобігти поширенню свинячого грипу

Партія регіонів вимагає від уряду терміново вжити заходів щодо запобігання поширення в Україні високопатогенного вірусу грипу.
Партія регіонів вимагає від Кабміну запобігти поширенню свинячого грипу
Партія регіонів вимагає від Кабміну запобігти поширенню свинячого грипу
АР

Це зазначається в заяві члена фракції Партії регіонів у Верховній Раді, голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я Тетяни Бахтеєвої.

Вона, зокрема, висловила стурбованість особливо небезпечною ситуацією, що склалася на території США і Мексики, пов'язану зі стрімким розповсюдженням високопатогенного вірусу грипу та відсутністю дієвих заходів з боку української влади щодо недопущення розповсюдження вірусу в Україні.

У заяві констатується, що, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), з 18 березня 2009 року в Мексиці зареєстровано понад 1600 випадків грипоподібних захворювань, понад 100 з яких закінчилися смертю.

Державні органи США, як зазначила Бахтеєва, повідомляють про 20 зареєстрованих на території країни підтверджених випадках грипу свиней A/H1N1 серед людей і 9 випадків, що підозрюються на цю інфекцію; чотири випадки захворювання підтверджено в Канаді; з'явилися підозрілі випадки і в Європі: 2 - у Франції та 6 - в Іспанії. Більшість хворих - молоді повнолітні люди.

"У багатьох країнах світу державні органи в екстреному режимі протягом останніх днів розробляли національні програми заходів щодо захисту населення від можливого зараження. Кілька країн заборонили ввезення на їх територію тварин і продукції тваринного походження з Мексики і США. В інших, наближених до цих країн територій, заборонено проведення масових заходів, заняття в школах і дитячих садках, що свідчить про велику небезпеку ситуації ", - зазначила Бахтеєва, наголошуючи, що ВООЗ закликає до скоординованих дій і оголосила спалах грипу в Північній Америці" загрозою охороні здоров'я міжнародного рівня ". 

"Генеральний директор ВООЗ у відповідності з положеннями Міжнародних медико-санітарних правил оголосила надзвичайну ситуацію в області охорони здоров'я, що має міжнародне значення. За наявними даними, вірус передається від людини до людини ", - також зазначила голова профільного комітету ВР.

У зв'язку із цим вона навела приклад Російської Федерації, де з метою попередження ввезення і розповсюдження небезпечної інфекції на територію держави відповідними службами вже підготовлені вказівки про термінову перевірку готовності відповідних служб, установ охорони здоров'я відповідно до плану заходів на випадок розвитку перед пандемічної ситуації із урахуванням рекомендацій ВООЗ.

"Поряд з цим, в Україні до цього часу не здійснені невідкладні заходи щодо попередження ввезення, розповсюдження інфекції та нагляду за ситуацією, яка містить міжнародну небезпеку і загрозу здоров'ю людей", - наголосила Бахтеєва і зазначила, що уряд країни має вжити термінових заходів по запобіганню розповсюдження в Україні високопатогенного вірусу грипу.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко сьогодні заявила, що в Україні створено спеціальну групу для перевірки фактів можливих спалахів свинячого грипу в країні. Крім того, Україна вже заборонила ввезення в країну живих свиней і свинини зі США, Мексики, Нової Зеландії та Канади, де зафіксовано спалах захворювання.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь