Переключиться на мобильную версию

Ющенко вимагає поставити крапку у справі про смерть підлітка після щеплення

Генеральний прокурор України Олександр Медведько пообіцяв до кінця травня завершити розслідування кримінальної справи за фактом смерті підлітка після щеплення від кору та краснухи.
Ющенко вимагає поставити крапку у справі про смерть підлітка
Ющенко вимагає поставити крапку у справі про смерть підлітка
president.gov.ua

Про це генпрокурор сказав сьогодні під час зустрічі з Президентом України, що відбулася в міжнародному аеропорту Бориспіль перед початком візиту Віктора Ющенка до Угорщини. Президент зазначив, що вчора провів зустріч з міністром охорони здоров'я Василем Князевичем, який повідомив, що всі необхідні дослідження вже проведено. Тому, за словами Ющенка, було б доречним, щоб Генпрокуратура, у свою чергу, "поставила правову крапку".

Також Президент додав, що ця ситуація негативно впливає на ставлення суспільства до щеплень, і це треба міняти. Водночас, генпрокурор пообіцяв, що до 29 травня слідство у цій справі буде завершено.

Нагадаємо, в Україні, починаючи з 26 травня 2008 року, повинна була проводитися масова вакцинація громадян у віці від 16 до 29 років від кору та краснухи.

13 травня старшокласник із Краматорська Донецької області Олександр Тищенко після щеплення від кору та краснухи, яке провели напередодні, помер у реанімації. 19 травня Міністерство охорони здоров'я припинило кампанію масової імунізації молоді проти кору та краснухи.

30 травня Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти колишнього першого заступника міністра охорони здоров'я - головного санітарного лікаря України Миколи Проданчука.

На початку червня заступник міністра охорони здоров'я Валерій Бідний повідомив, що в процесі проведеної в Україні кампанії з імунізації проти кору та краснухи було проведено щеплення 113139 особам, з яких до лікарні потрапили 207, серед них 164 дитини.

26 серпня Державна служба лікарських засобів і виробів медичного призначення повідомила, що за результатами тестування декількох серій вакцини для профілактики кору та краснухи виробництва Serum Institute of India встановлено їх відповідність специфікаціям і вимогам Європейської фармакопеї та Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Комісія МОЗ прийшла до висновку, що "прямий причинно-наслідковий зв'язок" між проведеною вакцинацією від кору та краснухи підлітку з Краматорська і настанням його смерті "не встановлено".

19 вересня генпрокурор заявив, що, за даними експертизи, смерть школяра і вакцинація взаємозалежні. Однак, у листопаді експертиза Всесвітньої організації охорони здоров'я показала, що смерть школяра із Краматорська не пов'язана з вакцинацією проти кору та краснухи. Хлопець, згідно з результатами експертизи ВООЗ, помер у результаті септичного шоку, викликаного інфекційним захворюванням.

На початку лютого Верховна Рада не підтримала звіт своєї комісії із розслідування причин смерті школяра та масових ускладнень після проведення вакцинації.

У квітні цього року оперативний штаб Міністерства охорони здоров'я із вивчення наслідків проведення імунізації проти кору та краснухи підтвердив, що смерть школяра з Краматорська наступила не через вакцинацію. Незважаючи на це, невикористаний препарат буде передано Україною іншим країнам або знищено.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь