Переключиться на мобильную версию

Тернопільська облрада вимагає визнати дивізію Галичина борцями за свободу України

Тернопільська обласна рада вимагає на державному рівні визнати учасників української дивізії Галичина борцями за свободу України.
Тернопільська облрада вимагає визнати дивізію Галичина борцями за свободу України
Тернопільська облрада вимагає визнати дивізію Галичина борцями за свободу України
i.piccy.kiev.ua

Відповідне звернення до Президента України Віктора Ющенка облрада прийняла у вівторок за ініціативою фракції Всеукраїнського об’єднання Свобода, повідомляє прес-служба Свободи.

У зверненні депутатів облради наголошується, що 28 квітня 2008 року пройшло 65 років з часу створення української дивізії Галичина, пізніше - 1-ї Української національної асамблеї (УНА). У 1943 році до лав дивізії погодилися увійти десятки тисяч українців, багато хто з яких загинув у Другій світовій війні, сказано в документі.

"Головною ідеєю, яка вела українських хлопців у дивізію, була боротьба з комуністичним імперіалізмом в Україні, бажання мати власну армію і із зброєю боротися за українську державу", - підкреслили депутати у зверненні.

Тернопільська облрада назвала формальним перебування української дивізії Галичина у складі німецьких військ.

"Формальне існування української дивізії Галичина у складі німецьких військ ніяк не применшує її значення для України і бажання продовжити боротьбу за створення суверенної і незалежної Української держави у нових умовах", - зазначається в зверненні.

Депутати облради з жалем констатують, що на догоду антиукраїнським силам, в Україні і за її межами правда про українську дивізію і мету її створення замовчується і перекручується.

"Не беруться також до уваги висновки комісії Портера і Дешена (вони встановили непричетність УНА і дивізії Галичина до якихось злочинів проти людства", - сказано в документі.

"Тому, виходячи з тези, що українську історію слід розглядати під кутом зору українських інтересів, звертаємося до Вас, пане Президенте, з вимогою ініціювати об'’єктивне вивчення і висвітлення подій Другої світової війни, зокрема, пов’язаних з діяльністю української дивізії Галичина. А також на державному рівні визнати учасників 1-ої УД УНА борцями за свободу України", - зазначається в зверненні, текст якого оприлюднила прес-служба ВО Свобода.

Як повідомлялося, глава Служби безпеки України Валентин Наливайченко назвав правомірним розміщення у Львові реклами з символікою дивізії Галичина.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь