Переключиться на мобильную версию

На території Лаври реставрували 800-річну липу

У середу, 28 квітня, на території Києво-Печерської лаври активісти еколого-культурного центру полікували 800-річну липу, повідомляє муніципальна газета Хрещатик.
Згідно з легендою, в дуплі стародавньої липи колись мешкали монахи
Згідно з легендою, в дуплі стародавньої липи колись мешкали монахи
fotki.yandex.ru

Активісти центру за допомогою суміші цементу і глини замазали і закрили величезне дупло дерева, посадженого понад 800 років тому ще Феодосієм Печерським, у якому, за переказами, жили ченці.

За словами директора центру Володимира Борейка, при дбайливому та адекватному догляді пам'ятник історії може зберегтися до свого 1500-літнього ювілею.

"Вона не хвора, болячок немає. Лише два дупла, які ми і залікувати ", сказав Борейко. За його словами, якщо б цього не зробили, згодом дерево могло б упасти або ж його просто спиляти б, визнавши аварійним.

Лікування цього дерева проводять не вперше. Близько 60 років тому в ньому вже заліпили велике дуплу. Тепер 800-річну липу зарахують до природних пам'яток місцевого значення.

Як повідомлялося раніше, Київрада на своєму засіданні 23 квітня оголосила 10 вікових дерев пам'ятниками природи місцевого значення і додала, що вони мають особливу природоохоронну цінність.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь