Переключиться на мобильную версию

Президент доручив відзначити річницю депортації кримських татар

Президент України Віктор Ющенко підписав Указ № 281/2009 Про заходи у зв’язку з 65-ми роковинами депортації з Криму кримських татар та інших осіб за національною ознакою.
Президент доручив відзначити річницю депортації кримських татар
Президент доручив відзначити річницю депортації кримських татар
сайт Президента

Текст документа розміщено на офіційному сайті глави держави.

Згідно з указом, “у зв’язку з 65-ми роковинами депортації з Криму кримських татар та інших осіб за національною ознакою, засуджуючи дії тоталітарного режиму та з метою вшанування пам’яті жертв депортації, утвердження в суспільстві нетерпимості до будь-яких проявів насильства” Кабінету міністрів України доручено забезпечити розроблення за участю громадськості та затвердити в десятиденний строк відповідного плану заходів.

Заходами пропонується передбачити проведення у місті Сімферополі вечора-реквієму, присвяченого 65-м роковинам депортації з Криму кримських татар та інших осіб за національною ознакою; проведення тематичної наукової конференції, активізацію наукових досліджень із тематики депортацій з України осіб за національною ознакою; проведення у навчальних закладах, закладах культури заходів на вшанування пам’яті жертв депортації з Криму кримських татар та інших осіб за національною ознакою.

Також планується організувати у містах Києві та Сімферополі, інших населених пунктах України тематичних документальних, художніх та фотовиставок, а також створити документальний фільм про події, пов`язані з депортацією з Криму кримських татар та інших осіб за національною ознакою. Передбачено також видання, перевидання українською, російською та кримськотатарською мовами та розповсюдження наукових, науково-популярних, художньо-публіцистичних праць, збірок документів та матеріалів на тему депортації з Криму кримських татар та інших осіб за національною ознакою.

Раді міністрів Автономної Республіки Крим, Севастопольській міській державній адміністрації доручено забезпечити проведення у містах Сімферополі та Севастополі зібрань громадськості у звєязку з 65-ми роковинами депортації з Криму кримських татар та інших осіб за національною ознакою.

Окрім того, Раді міністрів АРК доручено сприяти вирішенню Сімферопольською міською радою в установленому порядку питання щодо виділення земельної ділянки для будівництва у М.Сімферополі Соборної мечеті.

Міністерству закордонних справ України доручено провести необхідну роботу з інформування світової спільноти про депортацію з Криму кримських татар та інших осіб за національною ознакою.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь