Переключиться на мобильную версию

Експерт: ПАРЕЄ не позбавить українську делегацію повноважень

ПАРЄ не позбавить українську делегацію повноважень через списки кандидатів-представників України в Європейському суді. Заяви про це носять лише превентивний характер, хоча і шкодять міжнародному іміджу України.
ПАРЄ не хоче допускати прецендентів
ПАРЄ не хоче допускати прецендентів
kavkaz-uzel.ru

Про це заявив директор програми Верховенство права Фонду Відродження Роман Романов. Він вважає, що ПАРЄ просто не хоче прецедентів, коли б країни відкликали свої списки кандидатів, а потім надсилають нові, тому непорозуміння між Україною та Парламентською Асамблеєю Ради Європи триває вже кілька років.

"Заручником цього всього в першу чергу є не повноваження української делегації, а міжнародна репутація України. Тобто Україна проявила нездатність навіть скористатися своїм правом висунути кандидатів у Європейський суд", - каже Романов.

За його словами, правова колізія виникла через прізвище депутата від Партії регіонів Сергія Головатого. У першому списку, який нібито відкликала Україна, його прізвище є, у другому - ні, так як деякі представники української влади, за словами Романова, не вважають Головатого гідним представляти інтереси України в Європейському суді.

Експерт констатує, що Рада Європи має або вибрати з двох списків один, або погодитися на компроміс, який пропонує українське МЗС, і визнати за країною право подавати і відкликати кандидатів у міжнародні структури.

Як повідомлялося, голова української делегації в ПАРЄ, депутат від Партії регіонів Іван Попеску заявив, що Парламентська Асамблея Ради Європи може позбавити українську делегацію повноважень через проблеми з поданням кандидатур на посади суддів Європейського суду з прав людини.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь