Переключиться на мобильную версию

Україна підтримає Східне партнерство, якщо воно допоможе вступити в ЄС

Президент України Віктор Ющенко розглядає ініціативу ЄС Східне партнерство як важливий, але допоміжний інструмент, який сприятиме успішному впровадженню реформ європейського зразка.

Про це заявила прес-секретар Президента Ірина Ванникова, анонсуючи робочий візит Президента до Праги, де він 7 травня візьме участь в установчому Саміті ЄС Східне партнерство.

На переконання Ющенка, Східне партнерство "буде створювати сприятливі умови для прискореної інтеграції України в Євросоюз, а також поглиблення регіонального співробітництва на основі принципів і стандартів Євросоюзу".

"Позиція України в питанні Східного партнерства - і про це неодноразово говорив Президент - залишається незмінною. Ми вітаємо і готові підтримати елементи цієї ініціативи настільки, наскільки це сприятиме досягненню цілей інтеграції України в Євросоюз. Однак ця ініціатива в жодному разі не повинна підміняти перспективу набуття Україною повноцінного членства в ЄС", - зазначила Ванникова.

Вона також нагадала, що в 2008 році ініціативу Східне партнерство було запропоновано до розгляду та затвердження Євросоюзом Польщею та Швецією - країнами, які є послідовними прихильниками євроінтеграції України.

"Фактично вказана ініціатива стала своєрідною відповіддю Європейського Союзу на критику з боку України та інших держав нечленів ЄС, яку висловлено стосовно нині діючої політики сусідства ЄС як такої, що не відображає прагнення країн повністю інтегруватися в Європейський Союз", - сказала прес-секретар Ющенка.

Як повідомлялося, 7 травня в Празі відкривається установчий Саміт ЄС Східне партнерство. У ньому візьме участь українська делегація на чолі з Президентом Віктором Ющенком. Також у складі делегації Прагу відвідає прем'єр Юлія Тимошенко, представник України при Європейській Співдружності (Європейському Союзі) Андрій Веселовський, заступник глави Секретаріату Президента України Андрій Гончарук та інші посадові особи.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь