Переключиться на мобильную версию

Ъ: Суддя не з'явилася на слухання справи проти активістів Збережи старий Київ

Засідання суду по першій кримінальній справі стосовно активістів руху по боротьбі з ущільнювальною забудовою в Києві не відбулося через відсутність судді, пише видання Коммерсантъ-Украина.

Як пише газета, о 9:30 близько шістдесяти учасників громадської ініціативи Збережи старий Київ та студентської профспілки Пряма дія зібралися перед будівлею Солом'янського районного суду.

Тут повинно було відбутися перше засідання суду по першій кримінальній справі стосовно активістів руху по боротьбі з ущільнювальною забудовою в Києві - учасників громадської ініціативи братів Андрія і Сергія Мовчан.

За даними видання, 6 червня 2008 року ініціатива Збережи старий Київ проводила акцію протесту проти будівництва храмового комплексу в парку по вулиці Уманській. Раніше мешканці прилеглих будинків неодноразово оскаржували відповідне рішення Київради про виділення землі, і його було визнано прокуратурою Києва незаконним, однак, незважаючи на це, будівництво продовжувалося.

Активісти разом з місцевими мешканцями демонтували паркан навколо будівництва, а через півгодини після закінчення акції її учасників Андрія і Сергія Мовчан затримали співробітники міліції. У діях із їх звільнення брала участь уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова.

На наступний день братів Мовчан засудили до адміністративного штрафу, а через кілька місяців Солом'янське районне управління МВС у Києві порушило щодо них кримінальну справу за ч. 2 ст. 296 (хуліганські дії, вчинені групою осіб).

Учасники вчорашньої акції розташувалися біля входу в будівлю суду з плакатами із написами Судіть забудовників, а не активістів!, Товариство має право на самозахист! і Свободу братам Мовчан!. Сюди ж під дружнє скандування Поки ми єдині, ми непереможні! активісти притягли і секцію дерев'яного паркану, пофарбованого в зелений колір, які звичайно оточують міські будівництва.

Засідання суду було призначено на 10:00, однак суддя Оксана Криворот, у веденні якої перебуває справа братів Мовчан, на нього не з'явилася. Як повідомила Ъ-Украина адвокат обвинувачених Наталя Алпатьєва, у секретаріаті суду їй пояснили, що суддя поїхала на нараду до відділення суду, яке розташовано за іншою адресою.

Однак, один із співробітників суду, який побажав залишитися неназваним, сказав, що бачив Криворот у будівлі під час акції протесту. Дізнавшись про скасування засідання, протестуючі провели біля будівлі суду ще півгодини і розійшлися.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь