Переключиться на мобильную версию

В Почаевской лавре началось празднование чудотворного образа Божией матери

В Лавру пришли несколько крестных ходов - тысячи паломников.
Тысячи паломников прибыли в Почаев для чествования главной святыни обители
Тысячи паломников прибыли в Почаев для чествования главной святыни обители
news.church.ua

Почтить чудотворный образ Почаевской иконы Божией Матери прибыли в святую обитель тысячи паломников из Украины, Польши, Беларуси и других стран мира.

Об этом сообщает синодальный информационно-просветительский отдел УПЦ.

Читай также: Лавры Украины будут переданы УПЦ - Филарет

“5 августа Православная Церковь молитвенно чтит чудотворный образ Почаевской иконы Божией Матери. Традиционно святыню украшают венком из живых цветов, лаврская братия во главе с наместником обители — митрополитом Почаевским Владимиром и прихожанами совершают Крестный Ход от поместья Анны Гойской в святую обитель“, - говорится в сообщении.

Также сообщается, что накануне в Почаевскую лавру прибыл международный Крестный ход из Польши, который проходил землями Волыни, Ривненщины, Тернопольщины.

В молитвенном шествии также приняли участие православные белорусы – всего две тысячи верующих. Возглавил колонну паломников митрополит Владимир-Волынский и Ковельский Владимир, который основал традицию этого маршрута.

Напомним, чудотворный образ Богородицы Почаевская, которая хранится в Свято-Успенской Почаевской Лавре, Церковь празднует 5 августа.

В 1559 году греческий (по другим источникам – болгарский) митрополит Неофит, который странствовал по Руси, приехал на Волынь. В благодарность за гостеприимство, которое оказала ему в своем имении благочестивая дворянка Анна Гойская, к владениям которой принадлежал и Почаев, владыка благословил ее иконой Пресвятой Богородицы.

Как уточняет Униан, скорее всего, это была семейная икона, которая, возможно, принадлежала роду самого Неофита. Святыня долго находилась в часовне дворянской усадьбы. По молитвам у иконы стали совершаться чудеса. Когда же благодаря чудотворному образу исцелился слепой брат Гойской Филипп, то Анна, удивленная и обрадованная, призвала монахов. Ими был отслужен молебен, Крестным ходом святыня была перенесена на Почаевскую гору и отдана на вечное хранение монахам, которые жили в пещере на горе.

Как сообщалось 27 июля, во время крестного хода в Киеве участников проверяли металлоискателями.

Комментариев (29)
Отсортировать по дате Вниз
zveroboy111    06.08.2018, 19:26
Оценка:  -4
zveroboy111
Почаївська лавра, то є смердюча крамниця мп.
realМовчанюк    05.08.2018, 20:13
Оценка:  -5
realМовчанюк
Сколь дик народ!
direktor_b    05.08.2018, 20:12
Оценка:  -10
direktor_b
Почаєвська лавра підпорядкована МП РФ.Віруючий повинен розуміти,якщо він там купив свічку,ікону,вино,мед тощо,асортимент там величезний,то ці всі гроші йдуть до Гундяєва,який пропагандує рузький мир,не визнає Україну як суверенну державу,й підтримує в вбивствава українців на Донбасі...
germanik    05.08.2018, 20:13
Оценка:  +7
germanik
Глупости и откровенный бред не повторяйте за провокаторами. Не позволяйте собой манипулировать и участвовать в стравливании одной части народа с другой.
Shaab    05.08.2018, 20:13
Оценка:  -4
Shaab
Що саме - відверта маячня? Те, що Почаївська Лавра належить московському патріархату? Те, що московський патріархат керується з Москви (що видно з назви)? Те, що московський патріархат займає відверто антиукраїнську позицію? Що?
germanik    05.08.2018, 20:12
Оценка:  +11
germanik
Поздравляем Почаевскую Лавру с праздником!
zveroboy111    06.08.2018, 19:26
Оценка:  -5
zveroboy111
Запхніть це "свято" собі в дупу, тупа вівця з рф!
Utek    05.08.2018, 20:12
Оценка:  +9
Utek
"...отдана на вечное хранение монахам, которые жили в пещере на горе." Вот этим монахам можно доверять, даже если сам не верующий. Это истинные люди Веры. Много таких сейчас?
realЛунев    05.08.2018, 20:03
Оценка:  -9
realЛунев
21-й век, боимеханические протезы, нанороботы, квантовая телепортация, гиперлуп, блокчейн технологии...а десятки тысяч недоразвитых неондертальцев до сих пор покланяются рисункам которые им показывают мужики в платьях
Пролисок    05.08.2018, 20:04
Оценка:  +6
Пролисок
Смешной ты ) А куда девать факты,когда у атеистки маленькие детки исцеляются при обращении к людям сведущим,читающим молитвы православия?Деткам ведь исцеление не внушишь.Если ты по жизни с чем либо не столкнулся или не захотел увидеть факт,это не значит,что сего факта нет.
realЛунев    05.08.2018, 20:04
Оценка:  -8
realЛунев
Если вы не можете отличить банальную манипуляцию от фактов - это сугубо ваши проблемы. А куда девать факты что наука исцеляет миллионы людей в год, пока церковники пляшут? Причем та наука, которую церковь пыталась уничтожить всю свою историю. Да и вообще, зачем ваш бог делает детей больными?
sergei77    05.08.2018, 20:12
Оценка:  +7
sergei77
все твои перечисленные распрекрасные достижения человечества не делают людей счастливыми. Люди как и прежде злые, убивают и обманывают друг друга, предают, воюют и т. д. И только истинная вера (а не религия) могут спасти человечество, а не блокчейн технологии или 3д принтеры.
Shaab    05.08.2018, 20:13
Оценка:  -8
Shaab
Дружно згадуємо 1346-53 роки, коли не було жодного з перерахованих досягень, зате істинно віруючих - хоч греблю гати. Скільки тоді врятувала "істинна віра"? І скільки лише за останнє століття врятувала елементарна вакцинація?
sergei77    06.08.2018, 00:17
Оценка:  -3
sergei77
шановний, не пишіть дурниць. Сучасні технології не врятували ЖОДНОГО життя. Тобто вони нібито рятують тисячі життів, але ж гублять мільйони життів! Тільки в Україні більше мільйона онкохворих! Їжа з нітратами, отруєна вода, повітря з вихлопами і т.д. Вже не за горами еколігчний капець!
sergei77    06.08.2018, 19:25
Оценка:  -1
sergei77
в мене майже нікого з близьких людей, які хворіли на рак, сучасна медицина не врятувала. Зато я знаю людину якому медицина не допомгла, але зцілився саме за допомогою віри та православних святинь. Інакше я тут би так не захищав саме віру.
Shaab    06.08.2018, 19:26
Оценка:  -1
Shaab
Сучасні технології не врятували жодного життя? А не хочете порівняти рівень дитячої смертності в Європі сто років тому і зараз? Чи Ви хочете сказати, що "істинно віруючих" стало більше? Так ні, якраз атеїстів в рази побільшало...
Shaab    06.08.2018, 19:26
Оценка:  -2
Shaab
Так от, шановний, з 10000 врятованих життів віра, в кращому випадку, рятує ОДНЕ. Решта - на так ненависних Вам сучасних технологіях.
Для прикладу, згдайте простеньку таку віспу. Тисячі років молилися-молилися, а зникла вона лише з початком вакцинації. А скільки життів забирала?
sergei77    06.08.2018, 19:32
Оценка:  -1
sergei77
шановний,ви все перекручуєте. Про те що віра рятує людей про це знають не тільки релігійні люди. Сучасна психологія вже науково з дослідами довела, що це так! В медицині цей ефект називається плацебо. То, що ви відстали від науки ваші проблеми.
sergei77    06.08.2018, 19:34
Оценка:  -1
sergei77
Зрозумійте, я не проти , я за сучасні технологіїї! Я не якась печерна людина, я сучасний, з вищою технічною освітою. І саме тому вам ствержую, що багато технологій направлені не на користь людей, а для збагачення власника або винахідника. Дужа вас жаль, що ви цього не розумієте.
sergei77    06.08.2018, 19:34
Оценка:  -1
sergei77
Відкрийте очі - подивться як знищується в техногенному світі природа. Завдяки технологіям вже майже неможливо в супермаркеті знайти здорову їжу без нитратів, концерагенів, ГМО та інших "досягненнь" сучасного світу. Ви знаєте, що кількість здорових людей щороку тільки зменьшується?
sergei77    06.08.2018, 19:34
Оценка:  -1
sergei77
Сьогодні вже медики кажуть, що із десяти людей відносно здорова лише одна. І чим більше розвиваєтся техногенний світ, тим кількість здорових людей зменьшується. І де ваша прекрасна медицина?
sergei77    06.08.2018, 19:34
Оценка:  -1
sergei77
І в завершення для такого йолопа, як ви, поясню - технології дійсно рятують людей. Це факт безперечний. Але вони і гублять людей ще більше. І це нажаль, теж факт. І також доведений статистикою!
sergei77    06.08.2018, 19:34
Оценка:  -1
sergei77
А для того щоб людство робило лише корисні технології для цього потрібна духовність і віра у людей! Тому я за сучасну духовну науку, за світ який живе згідно заповідів Христа. Саме тоді і будуть і корисні технолологіі і щастя!
Shaab    06.08.2018, 20:06
Оценка:  0
Shaab
От саме для такого йолопа, як Ви: плацебо не рятує людей, воно лише створює видимість покращення самопочуття. Саме тому тестування ліків проводять з порівнянням із плацебо. А Ви, шановний, в науці, схоже, розбираєтесь гірше, ніж я у вашій релігійній маячні.
Shaab    06.08.2018, 20:06
Оценка:  0
Shaab
Як же ж ви всі дістали із тим ГМО... Наведіть, прошу, приклад людини, яка через ГМО постраждала. Допоможу Вам: трохи більше 30 людей у Японії (здається) і... все! А що кількість здорових людей зменшується - дякуйте медицині. Раніше вони просто не виживали. Людей було менше, зате - здорові.
Shaab    06.08.2018, 20:06
Оценка:  0
Shaab
А щодо корисних технологій, які можна робити лише з вірою...
Шановний пане йолоп, з середини VI і до середини XVI століття Європою керувала церква. Безроздільно. От де була духовність і віра в людей! Назвіть ті прекрасні, корисні технології, які виникли за цей час.
Sandor    05.08.2018, 20:13
Оценка:  -8
Sandor
"зачем ваш бог делает детей больными?"

Это он посылает испытания. Как в легенде о еврее Иове из сборника еврейских сказок: "милостивый и всезнающий" бог полностью искалечил жизнь счастливого человека (разорил, заразил, убил близких), для того, чтобы просто посмотреть не отвернётся ли тот от него.
realМовчанюк    05.08.2018, 20:13
Оценка:  -3
realМовчанюк
Задолбали своими "испытаниями"!
Utek    05.08.2018, 23:52
Оценка:  +2
Utek
Народ придумал и другое объяснение для таких как вы - плюй в глаза, все Божья роса.