Переключиться на мобильную версию

Екс-глава МЗС: Тимошенко може допомогти Януковичу у розірванні газових контрактів з Росією

Екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко вважає, що Юлія Тимошенко може надати Президенту Віктору Януковичу серйозну допомогу при розірванні газових контрактів з Росією у судовому порядку.
Огризко: Україна підписала контракт під тиском
Огризко: Україна підписала контракт під тиском
АР

"Питання в тому, чи було підписано угоду при взаємному розумінні та взаємній вигоді сторін. Я більш ніж упевнений в тому, що Україна підписала цю угоду під тиском. А якщо це так, то міжнародне право вважає такий договір недійсним. Тут повинна бути позиція самої Тимошенко", - заявив Огризко в ефірі ТВі.

"Вона могла б бути тією особою, яка може заявити про це, якщо це дійсно було так. А решта - це факти, які порівнюють ситуацію (умови газових контрактів - ред.) в Україні з Німеччиною, Польщею, Італією. І якщо ми бачимо, що умови підписані явно гірші, ніж в інших партнерів, то для об'єктивного судді це стане сигналом, що не все було так просто", - додав Огризко.

Водночас, він зазначив, що в даному випадку важливе і саме бажання Тимошенко давати свідчення, оскільки тоді "розвіється легенда про порятунок Європи і задоволену Москву".

Екс-глава МЗС також заявив, що при відстоюванні державних інтересів влада і опозиція зобов'язані діяти спільно. "Опозиція повинна, якщо це державні інтереси, підставити плече", - сказав Огризко.

Він також зазначив, що Україні слід розпочати виконання взятих на себе в 2008 році Брюссельським меморандумом зобов'язань.

"У 2008 році в Брюсселі було підписано дуже непогану угоду між Україною та ЄС - Брюссельський меморандум, де чітко і зрозуміло було прописано, що і як нам потрібно зробити, щоб якнайшвидше прийти до ЄС у газовій сфері. На жаль, із зими 2008 по зиму 2009 року і після цього нічого не було зроблено. І тільки зараз ми як держава підходимо до того, що потрібно виконувати свої зобов'язання, які насправді дуже вигідні", - зазначив колишній міністр.

"Якщо ми об'єднаємося з ЄС в частині відстоювання своїх енергетичних інтересів, то це буде єдиний шанс виплутатися з цієї газової петлі", - додав він.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь