Переключиться на мобильную версию

ЗМІ: СБУ звинувачує главу Апеляційного суду Криму у порушенні державної таємниці

Сьогодні, 12 вересня, голові Апеляційного суду Криму Сергію Луніну СБУ висунула звинувачення у перевищенні службових повноважень і порушенні у сфері охорони державної таємниці.
Незадовго до обшуків у суді відбулися перестановки кімнат
Незадовго до обшуків у суді відбулися перестановки кімнат
sobytiya.com.ua

Про це сьогодні виданню События повідомило джерело у Службі безпеки України.

"Після цього має відбутися відсторонення  Луніна від виконання обов’язків", - передбачило джерело.

За його словами, усунути керівника Апеляційного суду Криму від роботи у даному випадку може слідчий прокуратури, а рішення про його затримання повинна прийняти Верховна Рада України.

Джерело також повідомило, що в суботу Лунін знаходився у Сімферополі, оскільки був присутній на весіллі дочки.

У Судовій асоціації України Фонд сприяння правосуддю заявили, що "незаконний" обшук в Апеляційному суді Криму є спробою тиску на його голову Сергія Луніна.

Як розповіли в асоціації, дії органів прокуратури і СБУ щодо голови Апеляційного суду Криму - "неправомірне переслідування".

За інформацією Судової асоціації, "є всі підстави вважати, що наведені дії правоохоронних органів є спробою тиску на голову суду, члена правління Судової асоціації України - Сергія Луніна з метою дискредитувати його як керівника судової установи і суддю".

"Показовим фактом неправомірності дій правоохоронців є те, що слідчий прокуратури влаштував справжні "маски-шоу" в суді і, явно порушуючи чинне законодавство, відмовився надати співробітникам суду будь-які процесуальні документи, які підтвердили б законність його дій", - підкреслили в асоціації.

При цьому в заяві наголошується, що найближчим часом є ймовірність проведення обшуку житла Луніна, і "такі дії відбуватимуться заради пошуку "чогось", що допоможе слідству виправдати свої дії у суді".

"Як стало відомо нашій організації, підставою для порушення кримінальної справи за порушення у сфері охорони державної таємниці стало те, що керівництво суду провело зміну розташування кабінетів у приміщенні суду, "перемістивши" так звану "секретну" кімнату з одного поверху адміністративної будівлі на іншій. Крім того, за інформацією джерел, справа могла бути порушена за заявою однієї з колишніх співробітниць Апеляційного суду. Напевно саме тому правоохоронці відмовилися залишити копії постанови на підставі якої сталися подібні "слідчі" дії", - додали у заяві.

Організація закликає генерального прокурора України Віктора Пшонку і главу СБУ Валерія Хорошковського терміново перевірити законність дій співробітників прокуратури і СБУ і "зупинити беззаконня", яке відбувається стосовно Апеляційного суду Криму, його голови і співробітників.

З відповідними заявами Судова асоціація України звернеться у Вищу раду юстиції і Генеральну прокуратуру України.

Нагадаємо, 9 вересня вдень було заблоковано будівлю Апеляційного суду Криму, де відбувалося вилучення документів. У будівлю нікого не пропускали і нікого не випускали. Вилучення документів здійснювалося у відділі кадрів, секретній частині і у серверній, де зберігається електронний архів суду. Після обіду обшуки перемістилися на територію медичного університету, розташованого по сусідству. Група людей, співробітники СБУ і Апеляційного суду, вийшли з будівлі суду і мовчки вирушили в бік медичного університету. На території гуртожитку вузу вони зайшли у продуктовий магазин, де виявили комп’ютерний системний блок, який, за словами продавчині, залишили на зберігання два хлопці. З системного блоку правоохоронці зняли відбитки пальців. Виявивши системний блок, старший слідчий прокуратури АРК Арсеній Суходолов заявив, що в Апеляційному суді Криму буде проведена повна інвентаризація. "У вас зникло не лише це. Ви не знаєте, а ми знаємо", - сказав він, звертаючись до співробітників суду.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь