Переключиться на мобильную версию

Ъ: Наступні вибори парламенту обійдуться у 800 мільйонів гривень

На чергові парламентські вибори в 2012 році планується витратити 800 млн грн, пише видання Коммерсантъ-Украина.

Як пише видання, у 2007 році, коли в країні відбулися позачергові парламентські вибори, виборча кампанія обійшлася держбюджету в 365 млн грн.

З цієї суми Центральною виборчою комісією було витрачено 46 млн грн - зокрема, на виготовлення печаток, бланків та символіки, а також на організацію процесу на закордонних виборчих дільницях. Крім того, 14 млн грн пішло на фінансування окружних виборчих комісій та 303 млн грн - дільничних виборчих комісій.

Зазначена в проекті бюджету сума здивувала представників ЦВК. "800 млн грн однозначно не вистачить на підготовку і проведення виборів! У серпні ми скерували до Кабінету міністрів кошторис, в якому чітко, за статтями вказали витрати, які будуть потрібні для виборчої кампанії. Ми врахували заробітну плату (членів комісій), виготовлення бюлетенів. Загальна сума склала 1,25 млрд грн", - заявив учора газеті заступник голови ЦВК Андрій Магера.

Запропонована Міністерством фінансів сума близька до тієї, яка пішла на фінансування останніх президентських виборів. На їх підготовку й проведення, відповідно до звіту ЦВК, з держбюджету було витрачено 973 млн грн, у тому числі 459 млн грн - на проведення другого туру.

У ЦВК упевнені, що 800 млн грн не покриють усіх витрат. Магера нагадав, що понад 80% витрат складає фонд заробітної плати членам виборчих комісій, а решта коштів йдуть на оплату телефонного зв'язку, канцелярських товарів, відряджень та сплату податків. "Створюється 226 виборчих дільниць і 34 тис. виборчих комісій, у кожній з яких працюватимуть від 12 до 24 осіб. Цих 800 млн грн в проекті бюджету не вистачить навіть на виплату заробітних плат! Скорочення витрат необґрунтоване", - наголосив він.

Нагадаємо, чергові вибори Верховної Ради відбудуться в останню неділю жовтня 2012 року. Раніше Президент Віктор Янукович під час виступу в Раді заявив, що прийняття нового закону про вибори народних депутатів стане тестом на зрілість українського парламентаризму.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь