Переключиться на мобильную версию

Європарламент продовжить обговорення щодо Угоди про асоціацію з Україною 11 жовтня

У Європейському парламенті не ставлять під питання перспективу укладення Угоди про асоціацію з Україною, однак мають намір також і підтримувати демократію і верховенство права в Україні, зокрема, в газовій справі стосовно екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошен.

Про це повідомив співдоповідач Рекомендацій щодо Угоди про асоціацію Павло Залевський (група Європейської народної партії, Польща).

"Я думаю, що у випадку справи Тимошенко та Угоди про асоціацію парламент єдиний: абсолютно очевидно, що ми повинні реагувати на проблему порушення прав людини в Україні, і ми це робимо. Але я також вірю, і більшість депутатів розуміє, що в процесі переговорів нам потрібно рухатися вперед і укласти Угоду", - заявив Залевський.

За його словами, наступне обговорення рекомендацій Європейської комісії Ради ЄС щодо Угоди про асоціацію з Україною відбудеться 11 жовтня.

У рамках цього засідання відбудуться дебати по суті внесених поправок, дедлайн для яких - 21 вересня. 20 жовтня рекомендації повинні бути проголосовані в рамках комітету з подальшим винесенням на голосування на пленарному засіданні в листопаді. Перше засідання комітету, на якому відбулася презентація рекомендацій, відбулося 12 вересня.

Залевський переконаний, що позицію Єврокомісії в частині завершення переговорів до кінця нинішнього року підтримують не тільки він особисто і Польща, яка головує в Раді ЄС, але і більшість його колег. "Це (Угода про асоціацію між ЄС і Україна) - не приз для України за "правильні дії", але - інструмент поширення європейських стандартів, у тому числі, і щодо всього комплексу питань верховенства права", - висловив упевненість співрозмовник агентства.

У зв'язку з цим політик навів у приклад досвід Польщі, яка за допомогою імплементації європейського законодавства стала "більш демократичною, з кращою захищеністю прав людини і менш корумпованою". "Я вірю, що це також проблеми й України, яка вирішить їх у співпраці з ЄС, і основою співробітництва буде Угода про асоціацію, включаючи зону вільної торгівлі", - зауважив він.

Говорячи про фактор справи стосовно Юлії Тимошенко в рекомендаціях, Павло Залевський висловив упевненість, що Євросоюз "не повинен займати позиції жодної сторони, але підтримувати демократичні стандарти". "Відповідаючи на питання, яким буде політичний зміст рекомендацій щодо справи Тимошенко і завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію, моя особиста позиція полягає в тому, що в інтересах ЄС та України їх завершити, і я вірю, що вони будуть завершені. Це також допоможе вирішити внутрішні політичні проблеми. За допомогою цієї Угоди ЄС буде позитивно впливати на демократичний розвиток України, зміцнювати верховенство права, зміцнювати українську державу, що створить позитивний приклад для будь-яких інших пострадянських країн, наприклад, Росії", - заявив депутат.

Він також пояснив, що справа стосовно Тимошенко стоїть на порядку денному Європарламенту "не тільки тому що вона наша колега, але тому що вона лідер опозиції".

"Як лідер опозиції, вона повинна мати право діяти, очолювати свою партію і мати право брати участь у наступних виборах. За це ми будемо боротися і будемо робити все можливе. Але це не означає, що ми хочемо поставити під питання зону вільної торгівлі і завершення переговорів (щодо Угоди про асоціацію - ред.), оскільки ми розуміємо, що це важливо для обох сторін", - наголосив Залевський.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь