Переключиться на мобильную версию

Держдеп США звернув увагу на те, що влада України надає перевагу одній релігійній групі

У спеціальному звіті в рамках проекту Держдепартаменту США з міжнародної релігійної свободи наголошується, що в Україні простежується позитивна тенденція, але з деякими проблемами, передає Тиждень.
Держдеп США опублікував на своєму сайті спеціальний звіт
Держдеп США опублікував на своєму сайті спеціальний звіт
president.gov.ua

Так, в оприлюдненому на офіційному сайті Держдепу звіті з посиланням на Українську асоціацію релігійної свободи сказано, що відчутна прихильність Президента Віктора Януковича до однієї "релігійної групи" викликає погіршення взаємин між різними конфесіями.

 Крім того, дослідники виявили докази, що місцеві ради більше сприяють одній релігійній групі, ніж іншим. Наприклад, сказано у звіті, представники Київського патріархату скаржаться, що УПЦ (МП) тисне на владу Києва з метою заборонити УПЦ (КП) проводити поминальні служби на кладовищах. 

 Проблеми з дискримінацією окремих релігійних груп виявляються також і у відмовах реєструвати їх у різних регіонах Україні, також сказано у повідомленні.

 Так, наводять приклад експерти, представники мусульманського співтовариства Україна мають проблеми з реєстрацією нових осередків у Криму, а представники греко-католиків заявляють, що влада Києва не хоче їм надавати землю для будівництва церков, у той час як УПЦ (МП) має таку само проблему у Львівській та Івано-Франківській областях.

 У звіті сказано, що кримські татари також вказують на дискримінацію з боку переважно чиновників, які є етнічними росіянами, при прийомі на роботу в місцеві адміністрації. Крім того, додають фахівці, російські групи пропагують неприязнь до татар серед інших мешканців Криму.

Нагадаємо, що, за даними Wikileaks, 9 січня 2009 року в своїй депеші до Держдепартаменту тодішній посол США в Україні Вільям Тейлор написав, що українська православна церква Московського патріархату вважає, що підтримка Віктора Януковича на президентських виборах 2004 року була помилкою.

Як повідомлялося, сьогодні, 14 вересня, очільник Російської православної церкви патріарх Кирило прибув до Луганська з дводенним Першосвятительським візитом.

За матеріалами Тиждень

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь