Переключиться на мобильную версию

Саакашвілі про газове протистояння з Росією: Якщо ми змогли - Україна тим більше зможе

Україні необхідно позбутися газової залежності, заявив президент Грузії Михайло Саакашвілі. Він висловив упевненість, що Україна зуміє цього досягти.
Саакашвілі: Україна зможе вирішити свої проблеми
Саакашвілі: Україна зможе вирішити свої проблеми
АР

"Україна зараз проходить дуже складний період, який Грузія вже пройшла. І, на мій погляд, ви повинні позбутися залежності. Один постачальник енергоресурсів - це смерть. Даний фактор легко використовувати для шантажу", - заявив він в інтерв'ю Сегодня.

"Коли у 2005 році Росія перервала постачання до Грузії газу та електрики, ми не знали, що робити. Тому що 90% енергоресурсів йшло до нас із Росії. А зараз ми експортуємо електроенергію в Росію - знайшли внутрішні ресурси! Коли Росія закрила нам ринок (а 70% експортного ринку Грузії становила РФ), багато хто навколо мене думав, що ми загинули. Зараз же Росія сама говорить - вона ж хоче вступити в СОТ! - повертайтеся на наш ринок! Але поки що у Грузії це ні в кого особливого ентузіазму не викликає", - зазначив Саакашвілі.

Причому він зазначив, що у Грузії є альтернативний постачальник газу. "Тепер ми частину газу беремо в Росії (в якості оплати за транзит), але у нас є й інший постачальник. А також кілька постачальників у резерві", - заявив президент Грузії.

Крім того, Саакашвілі зазначив, що потрібно відокремлювати політику від економіки. "Незважаючи на воєнний фон, наші стосунки стали більш впорядкованими та робочими. Така сама ситуація з електрикою. У нас РАВ володіє деякими електрокомпаніями. А Ітера - якимись газорозподільними мережами. Тому що ми самі експлуатувати ці системи не можемо. У цьому сенсі ми залежні від РФ. І вона точно так само залежить від нас. Навіть під час війни ми не припиняли продаж електроенергії у РФ. Ці речі доводиться розділяти", - заявив він.

"Я думаю, якщо ми змогли - Україна тим більше зможе! У вас є внутрішні ресурси газу й нафти. Є можливість інших поставок, наприклад зрідженого газу через наш регіон. Та й ціна на газ зараз уже така, що варто розглядати всі інші альтернативи . Взагалі, коли підходиш до межі, коли нема чого втрачати, це навіть добре. Доводиться виходити швидше з темного тунелю, на світло", - заявив він.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь