Переключиться на мобильную версию

Тимошенко: Пов'язана з ім'ям Гонгадзе свобода слова ще повернеться в Україну

Свобода слова, яка вже одинадцять років пов'язана з ім'ям Георгія Гонгадзе, ще повернеться в країну, заявила екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.
Тимошенко просить не втрачати свободу слова
Тимошенко просить не втрачати свободу слова
tymoshenko.ua

"Сьогодні вже здається, що Гія був номером один у тогочасній українській політичній журналістиці, символом епохи. Ні, символом він став пізніше. А тоді він був просто одним з тих, хто говорив правду. Його і вбили за правду, а не за те, що він був впливовим, знав якісь страшні таємниці", - заявила Тимошенко.

"Я не знаю, чи була б акція Україна без Кучми без Георгія Гонгадзе, була б Помаранчева революція. Може, й були б. Хоч і не так швидко, як сталося. Але справа не в цьому. Головне в тому, що суспільство не промовчало, не змирилося з цим жорстоким вбивством. Країна відгукнулася не на репресії, не на переслідування опозиції, не на численні випадки корупції та зловживань, а на вбивство людини, яка наважилася сказати правду", - йдеться в повідомленні екс-прем'єра.

Але, на думку Тимошенко, сьогодні Україна знову втрачає свободу слова. "Мені шкода, що ми так швидко забули, якою дорогою ціною отримали свободу слова. Бо втрата реальної незалежності починається не з падіння ВВП і не з інфляції. Ця втрата починається з першого "темника", з першої замовчуваної новини, з першої маніпуляції, з першого виконаного наказу "Мовчати!", - заявила вона.

У зв'язку з цим Тимошенко просить всіх не втрачати свободи: "Давайте берегти її, як велику, справжню цінність; давайте не підлаштовувати її під жодні інтереси або цілі, бо ніяка "стабільність" і "розвиток" не варті втраченого вільного слова. Я хочу, щоб у цей день правдивого 16 вересня кожен журналіст, перш, ніж вийти в ефір, перш, ніж сісти за комп'ютер, хоч на хвилину згадав про Георгія, згадав про те, яке значення свобода слова має для всіх нас", - повідомила вона.

"Якщо ми зможемо зберегти свободу слова, якщо зможемо повернути бажання говорити тільки правду, всі інші проблеми, пов'язані з боротьбою проти диктатури, вирішаться досить швидко. Влада може боротися з опозиційними політиками, може відгородитися парканами від людей, може розігнати мирну демонстрацію, але "свобода слова" - це той вірус, який вбиває нечесну владу. І вона не має імунітету проти нього", - додала вона.

Нагадаємо, сьогодні, 16 вересня, виповнюється 11-та річниця з дня зникнення відомого українського журналіста Георгія Гонгадзе. У Києві, а також інших містах України, відбудуться акції пам'яті журналіста.

Зокрема, о 18:30 на Майдані Незалежності відбудеться одна з акцій. Присутні запалять свічки і підуть на вулицю Банкову до Адміністрації Президента. Акції відбуватимуться без всякої партійної та організаційної символіки.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь