Переключиться на мобильную версию

Генсек Ради Європи: Потрібно розширювати розуміння того, чим є Європа

Прагнення до свободи і прав людини залишається однією з ключових сил сучасного суспільства.
Ягланд заявив про необхідність створення нової формули взаємин
Ягланд заявив про необхідність створення нової формули взаємин
АР

Таку думку висловив Генеральний секретар Ради Європи Торнбйорн Ягланд під час дискусії про права людини та демократії у Великій Європі на 8-му Ялтинському форумі YES.

"Найбільшою силою перетворень у Європі після Другої світової війни були економічні зміни і технологічна революція. Але в той же час дуже важливим було прагнення до свободи і прав людини", - сказав Ягланд, підкресливши, що ці цінності і сьогодні залишаються двигуном багатьох сучасних процесів.

Ягланд вважає ці процеси перемогою європейських цінностей і одним з ключових історичних трендів. "Політичні системи, які не будуються на принципі поділу влади, на принципі контролю над урядами, припиняють існувати".

"Сьогодні Європа стикається з низкою серйозних викликів, перший з яких - зростання бідності, пов'язане з поглибленням економічної кризи. Ми навіть почали говорити про втрачене покоління, тому що молодь не може знайти роботу. Але ще небезпечніше те, що зростання бідності сьогодні поєднується з ксенофобськими настроями, зокрема - антиісламськими", - підкреслив Торнбйорн Ягланд.

Пряма трансляція саміту Ялтинської європейської стратегії (YES)

Разом з тим, на думку генсека Ради Європи, сьогодні потрібно розширювати розуміння того, чим є Європа і думати, чим ЄС може допомогти країнам-сусідам. На думку Ягланда, це допоможе вирішити і низку внутрішніх проблем Євросоюзу. "Чим більше буде європейських цінностей в східноєвропейських країнах, тим легше нам буде справитися з викликами імміграції", - сказав він.

***

8-а Ялтинська щорічна зустріч Україна та світ: спільні виклики, спільне майбутнє, організована Ялтинською європейською стратегією (YES) у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука, відбувається з 15 по 18 вересня в Лівадійському палаці Ялти. Впродовж саміту понад 200 представників політичних, ділових і громадських кіл з більш ніж 20 країн світу обговорюють основні глобальні виклики та їхній вплив на Європу і Україну.

Учасники 8-го форуму YES обговорюють новий світовий порядок в епоху змін, можливості та виклики для інвестицій в Україну, а також шляхи для збалансування світової економки. Серед основних тем дискусій - стосунки України з Європейським Союзом та перспективи України в сучасному світі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь