Переключиться на мобильную версию

В Україні для внесення в список ЮНЕСКО відібрані вісім церков

Для внесення до списку ЮНЕСКО відібрали вісім українських дерев'яних церков. Чотири представляють Львівщину, дві - Івано-Франківщину і дві - Закарпаття.
Для списку ЮНЕСКО відібрали вісім церков
Для списку ЮНЕСКО відібрали вісім церков
zn.ua

Про це повідомив провідний науковий фахівець інституту Укрзахідпроектреставрація (Львів) Василь Слободян, пише Дзеркало тижня. Україна.

Говорячи про вимоги ЮНЕСКО, експерт зазначив, що насамперед це - ідентичність і інтегральність церковної споруди.

Пам'ятник повинен бути побудований з автентичних матеріалів. Друга вимога - збережений історичний ландшафт, у тому числі зелені насадження. Третє - про пам'ятник має дбати держава.

"А якщо згадати, що за 20 років незалежності України на збереження дерев'яних церков з бюджету не виділено ні копійки, то висновок напрошується сам. Це повинна бути окрема державна програма з чітко визначеним фінансуванням", - заявив Слободян.

Він також зазначив, що процедура внесення до списку ЮНЕСКО досить складна: "Повинна бути попередня заявка. Поки - окремо українська та окремо польська - заявки знаходяться на сайті ЮНЕСКО ще з січня 2010 року. Там є опис усіх восьми наших пам'яток, загальні дані, аргументація , чому саме вони відібрані".

"Зараз наш колектив працює над великим спільним українсько-польським поданням, - каже Василь Слободян. - У ньому докладні описи кожної церкви, церковної будівлі, території, повна історія храму і коротка - місцевості. А ще - фотографії, креслення, карти, обміри, архівний матеріал, державні документи про внесення їх до числа пам'ятників, встановлення охоронних зон тощо. Дуже важливим є розділ про те, як держава збирається піклуватися про пам'ятник, які роботи виконувати, хто їх буде оплачувати. Помилково думають, що кошти на збереження пам'яток надає ЮНЕСКО... Ця організація ніколи ніяких коштів не виділяє. Ще одним документом, якого вимагають організатори, є опис туристичної привабливості об'єкта, можливості доїхати, переночувати подібне. Вимог дуже багато ".

Що стосується подальшої процедури, то, за словами фахівця, за ці питання відповідає Київ.

"Подання йде за підписами міністра культури і міністра закордонних справ. При цьому загальне уявлення робить тільки одна держава. Ми домовилися з поляками, що це буде робити Україна, тому що маємо лише три пам'ятки, що входять до списку ЮНЕСКО. Менше (одна) - тільки в Молдові ", - додав Слободян.

Він також повідомив, що подання має бути завершено до кінця вересня, а в січні воно потрапить в штаб-квартиру ЮНЕСКО, чиї фахівці протягом року приймуть рішення. І тільки в середині 2013 року українські дерев'яні церкви можуть потрапити в список ЮНЕСКО.

На питання, скільки пам'ятників могла б мати Україна в списку ЮНЕСКО, Слободян сказав: "Важко сказати. Цього року в список нарешті увійшли митрополичі палати в Чернівцях. Шанс мають стара частина Кам'янця-Подільського та Одеси. Відповідні попередні подання зроблені давно. Але далі намірів ці міста нічого не роблять".

Нагадаємо, в червні Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича був включений до списку пам'яток ЮНЕСКО.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь