Переключиться на мобильную версию

Марек Сівець: Арешт Тимошенко затягне процес ратифікації угоди про асоціацію на три роки

Депутат Європарламенту Марек Сівець припускає, що процес ратифікації угоди затягнеться на три роки.

За словами Сівеця, якщо Тимошенко не посадять, то в питанні про асоціацію з ЄС буде набагато менше проблем, – передає Сегодня.

Він також прогнозує, що якщо угода про асоціацію України та Європейського Союзу буде підписана в грудні 2011, то процес її ратифікації закінчиться не раніше грудня 2012 року.

Про це він сказав, виступаючи на 8-ій конференції Ялтинська європейська стратегія (YES).

Пряма трансляція саміту Ялтинської європейської стратегії (YES)

"Якщо угода про асоціацію буде в грудні, у нас буде час для її ратифікації в поточний період повноважень українського парламенту і поточний період повноважень європейського парламенту. Найдовше триває в кожній процедурі ратифікації переклад ... Мине ще рік чи більше року до його ратифікації обома сторонами", – повідомив депутат.

При цьому Сівець зазначив, що якщо угода не буде підписана у грудні, то процес ратифікації може зайняти ще більше часу, і припустив, що він може затягнутися на термін до 3 років.

Він також повідомив, що наразі питання угоди про асоціацію залишається пов’язаним з кримінальною справою проти колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, і якщо вона не буде у в’язниці, то в цьому питанні буде набагато менше проблем.

У свою чергу депутат Європарламенту, представник групи Європейської народної партії у зовнішніх справах в Європарламенті Елмар Брок зазначив, що питання верховенства права в Україні пов’язане не лише з конкретними судовими справами, але важливе для припливу іноземних інвестицій в країну.

На його думку, Європарламент хоче бути впевненим у тому, що в Україні політична боротьба точиться не за допомогою судових розглядів і опозиція може вільно брати участь у виборах.

***

8-а Ялтинська щорічна зустріч Україна і світ: спільні виклики, спільне майбутнє, організована Ялтинською європейською стратегією (YES) у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука, проходить з 15 по 18 вересня в Лівадійському палаці Ялти. У ході саміту понад 200 представників політичних, ділових і громадських кіл з більш ніж 20 країн світу обговорюють основні глобальні виклики та їхній вплив на Європу і Україну.

Учасники 8-го форуму YES обговорюють новий світовий порядок в епоху змін, можливості та виклики для інвестицій в Україну, а також шляхи для збалансування світової економки. Серед основних тем дискусій - відносини України з Європейським Союзом та перспективи України в сучасному світі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь