Переключиться на мобильную версию

Екс-посол США в Україні побачив "елегантне" рішення у справі Тимошенко

Декриміналізація статті, за якою судять екс-прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко, могла б стати "елегантним" виходом з непростої ситуації, яка нині складається довкола укладення Угоди про асоціацію України з ЄС і справи лідера БЮТ, заявив колишній посо.
Пайфер допускає, що Тимошенко можуть звільнити
Пайфер допускає, що Тимошенко можуть звільнити
Корреспондент.net

Коментуючи участь Президента України у міжнародній конференції Ялтинська європейська стратегія в Ялті, Пайфер висловив думку, що відповідь Януковича на поставлене йому питання про судовий процес над Тимошенко "відчинила двері для можливого рішення".

Як відомо, Янукович, зокрема, сказав, що Україна зараз працює над "модернізацією" відповідного законодавства, в тому числі, над приведенням його до європейських стандартів, зрівноважуванням сторін обвинувачення і захисту.

"Це могло б стати елегантним виходом зі складної ситуації. Якщо Рада видаляє відповідне положення з Кримінального кодексу, це усунуло б підстави для суду над Тимошенко", - вважає екс-посол.

За словами Пайфера, "що б хто не говорив про контракт (укладений Тимошенко щодо газу - ред.), і низка аналітиків вказували на його недоліки, проте, ніхто на Заході не розглядає його підписання як кримінальну справу".

Якщо ж звільнення Тимошенко не відбудеться, то "українські посадові особи повинні бути готові чути про її справу під час кожної зустрічі з європейськими та американськими чиновниками і опинитися в глухому куті на шляху євроінтеграції України", - зазначив екс-посол.

Раніше Пайфер висловлював думку, що внутрішня політика Президента України в бік згортання демократії знижує можливості Києва для маневру у відносинах з Москвою.

***

Як відомо, в Києві триває судовий процес у справі Тимошенко. Екс-прем'єр-міністра звинувачують у перевищенні повноважень при підписанні газових контрактів з Росією.

У свою чергу, в ЄС наполягають, що Тимошенко повинна взяти участь у майбутніх виборах, і заявляють, що тюремний термін Тимошенко погіршить відносини між Україною та ЄС.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь