Переключиться на мобильную версию

Ющенкові вручили американську премію за служіння рідній державі

Третій президент України (2005-2010) Віктор Ющенко отримав американську премію Dole Leadership Prize за служіння рідній державі, що надихає інших, і прочитав лекцію Україна: 20 років незалежності перед студентами, викладачами та представниками місцевої вл.
Ющенко: Наш вибір - це європейська демократична цивілізація
Ющенко: Наш вибір - це європейська демократична цивілізація
Фото Миколи Лазаренка

У своїй промові Ющенко заявив, що майбутнє України як незалежної держави існує тільки в одному вимірі - якщо вона буде демократичною.

"Наш вибір - це європейська демократична цивілізація, до якої належимо за своєю сутністю, природою, цінності якої ми творили разом з іншими народами", - зазначив політик.

Водночас, він зазначає, що велика відповідальність за Україну лежить і на Європі.

"Бо якщо демократія в Україні зазнає поразки, під великим питанням перебувають і перспективи об'єднаної Європи", - підсумував Ющенко.

Крім того, політик нагадав, що в основі політики, яка проводилася до останнього часу в країні, перебувало одне посилання: Україна повертається додому.

"Україна повертається в Європейський Союз, бо Україна завжди була, є і, безумовно, буде європейською державою", - зазначив Ющенко.

За його словами за п'ять років після Помаранчевої революції Україна зовсім змінилася.

"Ми стали іншими. Ми визнані вільною і демократичною країною і країною з ринковою економікою. Ми вступили у Світову Організацію Торгівлі, позбулися дискримінаційних торговельних обмежень. Сьогодні працюємо над зоною вільної торгівлі Україна - Європейський Союз і угодою про асоціацію", - наголосив Ющенко.

При цьому він зазначив, що цих п'яти років виявилося, на жаль, явно недостатньо для досягнення глибоких демократичних змін.

"На жаль, старі політичні інститути і практики зберігають свій вплив, а новації у вигляді адміністративної, судової, територіальної реформ і реформи політичної системи натрапили на серйозний опір пострадянської політичної еліти", - додав Ющенко.

Інститут політики Доула заснований колишнім сенатором США від штату Канзас і кандидатом в президенти Бобом Доулом, як позапартійний форум, присвячений навчанню лідерству серед держслужбовців.

Премію Dole Leadership Prize розміром в 25 тисяч доларів інститут вручає щорічно у вересні.

Нагадаємо, вчора, 19 вересня, стало відомо, що Ющенко пообіцяв залучити голлівудського актора і режисера Мела Гібсона до екранізації роману Чорний ворон українського письменника Василя Шкляра.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь