Переключиться на мобильную версию

Рада відмовилася надавати журналістам держохорону при загрозі їхньому життю

Сьогодні, 21 вересня, Верховна Рада відмовилася надавати державну охорону журналістам у разі загрози їхньому життю або здоров'ю.

За відповідний законопроект Про державно-правові гарантії захисту професійної діяльності журналістів в першому читанні проголосували 27 депутатів при мінімально необхідних 226.

Проект закону також передбачав посилення кримінальної відповідальності за перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Зокрема, передбачалося введення штрафу в розмірі від 100 до 200 не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян або обмеження волі на термін до 5 років за навмисне заподіяння журналістові легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з його професійною діяльністю.

Проект закону передбачав позбавлення волі терміном від 5 до 10 років за навмисне заподіяння журналістові або його близьким родичам тяжких тілесних ушкоджень у зв'язку з його професійною діяльністю.

Крім цього, пропонувалося карати позбавленням волі на термін від 8 до 15 років за замах на життя журналіста або на його близьких родичів у зв'язку з його професійною діяльністю.

Нагадаємо, в червні Генеральна прокуратура обіцяла перевірити всю інформацію, що надійшла про перешкоджання діяльності журналістів.

Раніше Президент Віктор Янукович доручив генеральному прокурору Віктору Пшонці створити робочу групу для вивчення ситуації та надання правової оцінки випадків перешкоджання професійній діяльності журналістів.

У лютому Генпрокуратура вирішила посилити захист представників ЗМІ.

Крім того, 1 вересня на Майдані Незалежності в Києві невідомі напали на фотографа американського інформаційного агентства Associated Press Сергія Чузавкова.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь