Переключиться на мобильную версию

Посол: Пасивність української громади в Москві дивує

Пасивність української громади не дозволяє відкрити українські класи в Москві.
Тльки одна родина бажає навчати дитину в українському класі
Тльки одна родина бажає навчати дитину в українському класі
АР

Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний посол України в Росії Володимир Єльченко.

"Я не перший посол, який займається цією проблемою, і кожного разу, коли ми підходимо до питання про те, що потрібні заяви батьків, їх не набирається достатня кількість для того, щоб відкрити українську школу, або хоча б клас", - сказав Єльченко .

За його словами, на 1 вересня, незважаючи на активну інформаційну кампанію, надійшла лише одна заява від батьків про бажання навчати дитину в українському класі.

"Така пасивність української громади в Москві мене дивує, оскільки активісти українських організацій це питання піднімають весь час. Ми намагаємося допомогти - у підсумку ми отримуємо одну заяву", - поскаржився дипломат.

При цьому він зазначив, що такої проблеми немає в Башкортостані, де працює вісім українських шкіл. Єльченко зазначив, що, незважаючи на таку ситуацію, посольство буде сприяти створенню українського класу в одній з московських шкіл, якщо така потреба буде в українців, які мешкають у Москві.

Нагадаємо, 24 серпня міністр уряду Москви, керівник департаменту освіти російської столиці Ісаак Калина повідомив, що в Москві не будуть відкриватися українські класи з 1 вересня через відсутність школярів.

Також повідомлялося, що 4 червня міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник повідомив, що розраховує, що перші українські класи у гімназіях Москви і Санкт-Петербурга відкриються 1 вересня цього року.

Міністр освіти і науки РФ Андрій Фурсенко заявив, що його відомство підтримує створення українських гімназій в Москві і Санкт-Петербурзі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь