Переключиться на мобильную версию

Корреспондент: Януковича змусили обдумувати варіанти звільнення свого найлютішого ворога

Провідні політики країн Європи і США вже відверто говорять Президенту України Віктору Януковичу, що термін для екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко поставить хрест на співпраці Києва та Заходу. Як пише Корреспондент, така перспектива змусила Януковича обду.
Януковича критикують за процес проти Тимошенко
Януковича критикують за процес проти Тимошенко
Прес-служба Президента

Нетривка нитка, що зв'язує Україну із Заходом, схоже, починає рватися. Причина цього - процеси над Тимошенко та іншими українськими опозиціонерами. Як пише Корреспондент, відкинувши дипломатію, західні політики висловлюють Януковичу невдоволення політичною заангажованістю судових процесів.

У разі винесення Тимошенко обвинувального вироку ЄС і США погрожують офіційному Києву цілком конкретними неприємностями - європейські країни не стануть ратифікувати договір про асоціацію з Україною, а Вашингтон буде готовий ігнорувати і країну, і її вищих чиновників - з Президентом включно.

Градус невдоволення Януковичем було явно продемонстровано на саміті YES, що відбувся 15-18 вересня в Криму. Там українському лідерові довелося витримати низку неприємних для нього зустрічей з єврочиновниками і дипломатами. Хоча офіційної інформації про зміст цих бесід немає, Корреспонденту вдалося дізнатися, що Янукович зазнав критики за згортання демократії і громадських свобод, а також за політично заангажовані процеси проти опозиціонерів.

Критика прозвучала, наприклад, з вуст ключового для України чиновника ЄС - комісара з питань розширення та європейської політики добросусідства Штефана Фюле. Він у компанії з міністром закордонних справ Швеції Карлом Більдтом і депутатом Європарламенту Елмаром Броком у приватній розмові з Януковичем в Ялті заявив, що тюремний термін для Тимошенко чи навіть позбавлення її можливості брати участь у парламентських виборах 2012 року стане великою проблемою для України.

Про це Корреспонденту розповіло джерело в Єврокомісії, знайоме з ходом бесіди. За його словами, ЄС ніколи не прийме подібного. Фюле навіть публічно розповів про неприємні перспективи для України, якщо екс-прем'єр опиниться у в'язниці. "Якщо її буде засуджено, і вона отримає тюремний термін, то, незважаючи на бажання підписати договір про асоціацію, ми не можемо гарантувати, що парламенти країн - членів ЄС його ратифікують", - без зайвої дипломатичності сказав комісар.

Подібні розмови, а також те, що розгляд справи екс-прем'єра несподівано відклали на два тижні, на період активного спілкування Януковича із Заходом (після Ялти він поїхав з візитом до США, на 66-у сесію Генасамблеї ООН), дали аналітикам підстави припустити: Банкова готова йти назад. І якщо не випустити лідера БЮТ, то хоча б вирішити, як з мінімальними втратами вийти із ситуації.

Втім, посилення міжнародного тиску аж ніяк не означає, що рішення про звільнення Тимошенко вже прийнято. Скоріше, пише Корреспондент, на Банковій зараз зважують варіанти, який результат справи буде найбільше вигідним Януковичу і його команді.

Детальніше про розвиток ситуації довкола арешту Тимошенко читайте в № 37 видання Корреспондент від 23 вересня 2011 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь