Переключиться на мобильную версию

Високопоставлений американський чиновник заявив, що США не мають наміру "тягнути Україну в НАТО"

Заступник голови міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Олександр Вершбоу в інтер Корреспонденту розповів про те, що США думають про справу екс-прем'єра Юлії Тимошенко, про вибір між демократією та геополітикою, а також розкрив таємницю свого к.
Вершбоу: Ми не думаємо тягнути Україну в НАТО
Вершбоу: Ми не думаємо тягнути Україну в НАТО
Корреспондент

Зокрема, він розповів про те, що в ході візиту зустрічався з Президентом України: "У нас була хороша дискусія щодо реформи Збройних сил, оскільки головна мета мого візиту - якраз допомога США у цьому напрямку. Але, звичайно, ми торкалися і політичних аспектів. Я звернув увагу на те, що США стурбовані ситуацією в Україні, про що неодноразово зазначали наші лідери".

"Зокрема, йдеться про суд над Юлією Тимошенко, який більше схожий на політичний процес. Наше головне посилання в тому, що Україна повинна робити все від неї залежне для посилення демократії та уникати кроків, здатних перешкодити її європейській інтеграції", - заявив американський політик.

Відповідаючи на питання про те, чи будуть США та ЄС заплющувати очі на огріхи Києва, щоб не штовхнути Україну в обійми Росії, Вершбоу заявив: "Нормально і бажано для України підтримувати стабільні відносини з Росією. Звичайно, ми зацікавлені в балансі і формулі "зв'язки України зі США та ЄС плюс хороші відносини з РФ". Але нам критично важливе дотримання певних принципів і цінностей".

Він також розповів, яку модель для української армії він вважає оптимальною. "Кожна країна повинна сама це вирішувати. Звичайно, перехід на професійну основу зробив наші збройні сили ефективними, але і дорогими. Очевидно, що зарплати військовослужбовців повинні бути конкурентними з приватним сектором", - зазначив він.

Крім того, він прокоментував офіційну позицію Києва, який виступає проти вступу в НАТО і ратує за нейтральний статус. "Думка США незмінна: рішення про вступ в НАТО має приймати керівництво країни і її народ. Але ми не думаємо тягнути Україну в НАТО. Більше того, всі ці розмови не повинні нівелювати важливість співпраці між НАТО і Україною, яку ми маємо вже зараз. Важливо працювати над тим, щоб зробити українську армію ближчою до стандартів Альянсу", - заявив він.

Докладніше про те, навіщо високопоставлений американський чиновник приїхав в Україну, читайте в № 37 видання Корреспондент від 23 вересня 2011 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь