Переключиться на мобильную версию

США виділять Україні $ 60 млн на ліквідацію високозбагаченого урану

Сполучені Штати домовилися з Україною, що виділять їй більш як 60 млн доларів на ліквідацію високозбагаченого урану і будівництво дослідної ядерної установки.
США виділять Україні 60 мільйонів доларів
США виділять Україні 60 мільйонів доларів
АР

Як повідомили в Державному департаменті США, 26 вересня в Нью-Йорку держсекретар США Гілларі Клінтон і міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко підписали меморандум про взаєморозуміння у співпраці щодо ядерної безпеки.

Згідно з документом, Україна зобов'язується до березня 2012 року, до наступного саміту з ядерної безпеки, позбутися всіх своїх запасів високозбагаченого урану.

США, у свою чергу, зобов'язуються надати Україні фінансову і технічну допомогу, щоб сприяти ліквідації високозбагаченого урану і модернізації українських цивільних ядерних дослідницьких об'єктів.

Зокрема, США сприятимуть перетворенню цих об'єктів для роботи з більш безпечним низькозбагаченим ураном і будівництву в Україні сучасної дослідницької ядерної установки Джерело нейтронів.

Передбачається, що зазначена установка вироблятиме більш ніж 50 різних медичних ізотопів для лікування раку та інших захворювань. Узгодження всіх етапів будівництва установки очікується до березня 2012 року, а повне введення її в експлуатацію - до 2014 року.

Нагадаємо, 12 квітня 2010 року Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з президентом США Бараком Обамою заявив, що Україна відмовиться від близько 90 кг збагаченого урану.

У спільній заяві глав держав, оприлюдненій за підсумками зустрічі, наголошується, що Обама позитивно оцінює рішення України відмовитися від усього запасу високозбагаченого урану в обмін на необхідну технічну і фінансову допомогу в цьому питанні з боку США.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь