Переключиться на мобильную версию

МЗС: У полонених в Лівії українців є кондиціонери і спортзал

Міністерство закордонних справ України заявляє, що затримані в Лівії українці проживають в гідних умовах.
МЗС: Полонені українці - в нормальних умовах
МЗС: Полонені українці - в нормальних умовах
Washington Post

Про це під час брифінгу повідомив прес-секретар відомства Олександр Дікусаров.

24 вересня, за його словами, затриманих українців перевели з гуртожитку, де вони утримувалися раніше, в колишнє житлове містечко однієї з будівельних компаній.

Переведення пов'язано з питанням безпеки українців.

  ЗМІ: Лівійські повстанці погрожують стратити полонених громадян України

Дікусаров зазначив, що тепер вони перебувають в гідних умовах, проживають в кімнатах, розрахованих на 2-3 осіб, в місці їх проживання є кондиціювання, спортзал і телебачення.

Вони не обмежені в своїх діях у межах містечка, незважаючи на те, що перебувають під охороною військових.

Крім того, за словами прес-секретаря, днями співробітники посольства України в Лівії відвідали трьох українців, яких утримують окремо біля аеропорту Мітіга (Тріполі), і торкнулися питання про переведення їх до інших громадян України.

Однак, вони отримали пояснення, що переведення цих українців в інше місце може бути небезпечним для їхнього життя через негативну налаштованість деяких представників лівійського суспільства у зв'язку з непоінформованістю про те, яку роль могли ці українці виконувати в ході військових дій.

Дікусаров також висловив упевненість, що найближчим часом новий уряд Лівії буде сформовано, і питання про звільнення громадян України буде вирішено.

Як повідомлялося, 19 вересня Президент Віктор Янукович доручив прем'єр-міністру Миколі Азарову та голові Служби зовнішньої розвідки Григорію Ільяшову вжити необхідних заходів для захисту прав і законних інтересів громадян України, затриманих Національною перехідною радою Лівії.

У середині лютого в Лівії почалися масові акції протесту з вимогою усунення від влади лідера Лівії Муаммара Каддафі, які переросли у громадянську війну.

Наприкінці серпня лівійська опозиція захопила Тріполі.

При цьому повстанці затримали громадян України за підозрою в участі у військових діях. Пізніше в МЗС заявили, що затримано 23 українців, згодом одного з них відпустили. У МЗС наполягають, що ці люди є цивільними особами, зокрема, працювали за контрактом інженерами в одній з нафтовидобувних компаній. Серед затриманих є одна жінка.

1 вересня Україна визнала Національну перехідну раду єдиною законною владою Лівії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь