Переключиться на мобильную версию

Адвокат: Суд над Тимошенко - це пряма образа на адресу Росії і ЄС

Захисник Юлії Тимошенко Микола Сірий заявив, що кримінальне переслідування щодо екс-прем'єра Юлії Тимошенко є образою на адресу країн Європейського Союзу та Росії.
Сірий: Суд над Тимошенко - це образа на адресу країн ЄС
Сірий: Суд над Тимошенко - це образа на адресу країн ЄС
Корреспондент.net

"Це переслідування є прямою образою на адресу країн Євросоюзу, які в січні 2009 року залишилися без поставок газу і бажали, прагнули, вимагали будь-якою ціною їх відновити на основі налагодження російсько-українських відносин", - розпочав свій виступ у судових дебатах Сірий.

Крім того, він нагадав, що Росія підтвердила законність газових контрактів, підписаних з Україною  в 2009 році. "Це переслідування є прямою образою на адресу Росії, яка, виступаючи в ролі монополіста на європейському газовому ринку, довгий час визначала формат відносин у цій сфері, рамки договірного процесу і спосіб реалізації міждержавних і міжурядових домовленостей, стверджуючи їх приналежність, відповідність і законність", - сказав він.

Сірий також заявив, що судовий процес над Тимошенко підриває інститут прем'єр-міністра як глави виконавчої гілки влади, погіршує міжнародний імідж України. "Це політичне переслідування, спрямоване не тільки на Тимошенко, її права і свободи, не тільки на адресу нинішньої опозиції. Це переслідування прямо підриває основи інституту прем'єр-міністра як глави виконавчої влади, інституту президента, основи державної служби й імідж України як надійного партнера в міжнародних відносинах", - наголосив адвокат.

Захисник також зазначив, що кримінальне переслідування Тимошенко є наслідком "наведення порядку" на газовому ринку України шляхом усунення газового посередника RosUkrEnergo. "Саме тому, на його думку, справа мала бути закрита ще на стадії попереднього розгляду", - заявив Сірий.

При цьому він вважає, що суд повинен ретельно проаналізувати позиції звинувачення та захисту, висловлені в судових дебатах, для прийняття об'єктивного рішення у справі. "Потрібно уважно проаналізувати кожен аргумент, за часом, щоб це зробити, в класичному варіанті розуміння кримінального процесу та кримінального права, я думаю, щонайменше, кілька тижнів при спокійній роботі судді потрібно для того, щоб виконати цю роботу", - сказав він.

На його думку, суд при аналізі доказів повинен керуватися не тільки нормами національного законодавства, а й положень міжнародного права. "Я хотів би висловити пропозицію, щоб спростити цю роботу і простіше подивитися на цю справу з точки зору міжнародного права, з точки зору господарського права, з точки зору конституційного права", - зазначив він.

Сірий зазначив, що протягом трьох місяців Тимошенко була позбавлена ​​права на об'єктивного і неупередженого суддю. "Тимошенко була позбавлена ​​права на компетентного, належного і неупередженого суддю. Йдеться про право, яке прямо передбачено статтею 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод. Ця справа мала бути закрита ще на стадії попереднього розгляду, і для цього були всі підстави", - наголосив адвокат.

Нагадаємо, у Євросоюзі неодноразово називали процес над Тимошенко політично вмотивованим. Крім того, ряд європейських чиновників неодноразово вимагали звільнити Тимошенко з-під варти.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь