Переключиться на мобильную версию

У декларації саміту у Варшаві перспективу членства в ЄС прописано не буде - джерело

У декларації саміту Східного партнерства не буде прописана ні перспектива повноправного членства, ані найближча перспектива безвізового режиму з ЄС, повідомило Інтерфакс-Україна джерело в Раді ЄС.
Джерело: Справу Тимошенко неможливо буде обійти
Джерело: Справу Тимошенко неможливо буде обійти
Прес-служба Президента

Воно підтвердило, що за підсумками саміту Східного партнерства у Варшаві буде прийнята спільна декларація, за якою "відбулися довгі й важкі переговори як з країнами-членами ЄС, так і нашими партнерами".

"Я хочу сказати, що ми розробили хороший документ, який дуже реалістичний, практичний, який відображає стан справ. Це не документ про бачення, і якщо хтось мріє про далекосяжні заяви про перспективу повноправного членства або надання безвізового режиму в найближчому майбутньому - він буде розчарований. Але як я вже сказав, це хороший документ, який реалістичний, і я вірю, що наші партнери будуть задоволені", - сказало воно.

Джерело також повідомило, що під час дискусії як в рамках саміту Східного партнерства у Варшаві, так і в ході двосторонніх зустрічей представників ЄС з українським керівництвом питання стурбованості як справою екс-прем'єра Юлії Тимошенко, так і ситуацією в цілому "не можливо буде обійти".

"Ця справа буде постійно присутня як під час роботи саміту, так і під час зустрічей", - сказало джерело в Раді ЄС. Воно нагадало, що ЄС "спрямовував сигнали українському керівництву різними каналами, публічно і в приватному порядку вже кілька місяців, і ми будемо продовжувати цю справу".

"Також важливо, щоб ми не фокусувалися тільки на справі Тимошенко. Вона - не єдиний приклад. Предметом для обговорення є сама по собі система, яка потребує серйозного поліпшення. Ми також стурбовані багатьма іншими аспектами розвитку ситуації в Україні, особливо спробами запровадити нову версію виборчого законодавства, яка не обговорювалася ні в самій країні, ані в рамках міжнародних організацій. Ми закликаємо Україну зачекати остаточного висновку Венеціанської комісії до того, як скеровувати закон в парламент", - позначив проблемні питання співрозмовник агентства.

"Ми хочемо гарантувати, що справа Тимошенко, яка отримала необхідну увагу, не відверне нашої уваги від інших проблемних питань", - наголосив він.

Як відомо, країни-учасниці Східного партнерства - Вірменія, Азербайджан, Грузія, Україна, Молдова, Білорусь. Сьогодні, 29 вересня, у Варшаві розпочинається саміт ініціативи ЄС Східне партнерство. Україну представляє Президент Віктор Янукович.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь