Переключиться на мобильную версию

Тимошенко спростовує усі звинувачення, називаючи їх абсурдними

Екс-прем’єр України Юлія Тимошенко стверджує, що висунуті їй у газовій справі звинувачення абсурдні.
Тимошенко стверджує, що висунуті їй у газовій справі звинувачення абсурдні
Тимошенко стверджує, що висунуті їй у газовій справі звинувачення абсурдні
АР

Виступаючи під час судових дебатів у четвер, Тимошенко  вказала на неспроможність доказів її провини. "За що вони мені хочуть дати 7 років? За те, що я доручення написала не на бланку?", - обурилася екс-прем’єр.

Звертаючись до матеріалів справи, вона нагадала, що на той час генеральний прокурор Олександр Медведько  "чітко сказав, що директиви Кабінету міністрів необхідні, коли підписуються міжнародні договори, угоди між Нафтогазом і Газпромом такими не є".

"Якщо цілий Медведько для всіх прокурорів написав, що мої директиви не можна розуміти як директиви уряду., кого ви тут тримаєте за неповноцінних? Які ще докази необхідні, аби ця, даруйте, зграя, не вимагала сім років для мене за політичним дорученням", - сказала підсудна.

Екс-прем’єр також процитувала міністра юстиції Олександра Лавриновича: "Він прямо за пунктами розклав, що в моїх діях немає порушення закону".

Тимошенко підкреслила, що матеріали були у слідчого до порушення кримінальної справи і слідчий знав, що "порушив справу без складу злочину".

"Креативною", на думку підсудної, з боку прокуратури стала позиція, що документ, який Тимошенко видала на проведення газових переговорів не можна вважати дорученням, тому що він написаний не на бланку. "Я задумала і написала як своє доручення. Даруйте, що не на бланку. Пан суддя, я підписала його як доручення і не підроблювала його, ставлячи свій підпис", - сказала вона.

Екс-прем’єр здивована тим, що держзвинувачення тривалий час встановлювало, кому саме були передані директиви. "Вони з’ясовують, кому я дала доручення. До якого абсурду доходить звинувачення! Та кому захотіла, тому і дала почитати", - сказала вона, нагадавши, що у момент передачі директив в одному приміщенні знаходилися Олег Дубина, який на той час був главою НАК Нафтогаз України, його перший заступник Ігор Діденко та Юрій Продан, який був тоді міністром палива і енергетики.

"Якщо на фоні цього всього буде звинувачувальний вирок, то це треба вже у цирку показувати. Це треба вносити до підручників, як не можна писати (звинувачення). Ці люди вважають наміром бажання політика створити позитивний імідж!", - обурилася Тимошенко.

При цьому, звертаючись до представників держзвинувачення, вона сказала: "Я розумію, шановані прокурори, що ви цю нісенітницю не писали".

Підсудна акцентувала увагу на тому, що у матеріалах справи знаходиться не оригінал доручення, а документ-факсиміле. "Знайдіть оригінал! Ви сьогодні вивчаєте муляж! Я хочу запитати у прокурора і у судді: ви розумієте, що вас підставляють?!.... Ключовий доказ у справі мною не підписувався, я не ставила на ньому печатку і його текст не готувала", - заявила Тимошенко.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь