Переключиться на мобильную версию

Процес над Тимошенко був однією з головних тем саміту у Варшаві

Євросоюз вкотре заявив про серйозну стурбованість у зв'язку з газовою справою стосовно екс-прем'єр-міністра України Тимошенко і зазначив, що дана проблема є "серйозним питанням" у відносинах з Києвом.
Януковичу нагадали про справу Тимошенко
Януковичу нагадали про справу Тимошенко
Прес-служба Президента України

Таку позицію на прес-конференції, яка відбулася після закінчення саміту Східного партнерства, оголосили президент Ради ЄС Херман Ван Ромпей і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.

За словами ван Ромпея, це питання постійно піднімалося в ході саміту, як увечері четверга на робочій вечері, так і в ході пленарного засідання, а також і на двосторонній зустрічі із Президентом Віктором Януковичем.

"Ми висловили нашу стурбованість у зв'язку зі справою Тимошенко, ми вкотре сказали про те, що відкидаємо можливе виборче використання судової системи проти опозиції", - сказав президент Ради ЄС.

Ван Ромпей додав, що визнання європейських прагнень країн Східного партнерства з боку членів Євросоюзу залежить від поваги цих держав до демократії, дотримання прав людини та забезпечення верховенства права.

"Деякі з вас (учасники Східного партнерства - ред.) хотіли б просуватися вперед швидше, наголошуючи, що тільки визнання з боку ЄС європейських амбіцій дозволить подолати складний шлях домашніх реформ. Дозвольте мені у зв'язку з цим зауважити, що ЄС визнає європейські прагнення і європейський вибір деяких партнерів. Але дозвольте мені парадокс: ми вимагаємо, щоб наші партнери самі допомогли нам. Чим рішучішою буде відданість до продовження реформ і відстоювання наших спільних цінностей, тим більше ви зможете покладатися на ЄС", - заявив він.

При цьому керівництво ЄС дало чітко зрозуміти, що безпосередньо пов'язує як завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію, так і безпосередньо перспективу членства з дотриманням демократичних стандартів України, насамперед, у справі Тимошенко.

Зокрема, прем'єр-міністр головуючої в ЄС Польщі Дональд Туск на прес-конференції, яка відбулася після закінчення саміту Східного партнерства, заявив: "Як вже сказали мої колеги (ван Ромпей і Баррозу), ми представили українській владі дуже чітко думку ЄС про те, що, зокрема, погане поводження з опозицією, порушення цивільних стандартів, може мати негативний вплив на завершення цих переговорів (щодо Угоди про асоціацію). На саміті Європа не залишила нікому жодних ілюзій про те, що європейські стандарти, насамперед, повага прав людини, і в цьому немає ніяких сумнівів, що ці цінності особливо цінні, коли ми говоримо про перспективу членства".

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу підтримав Туска. "Я згоден на всі 100% з тим, що сказав Туск. Ми всі висловили наше задоволення сильним вибором України щодо її європейського шляху. Ми сказали про це і на двосторонньому рівні - президент ван Ромпей сказав це дуже чітко Президенту Януковичу. Водночас, ми теж дуже чітко заявили про нашу стурбованість у зв'язку зі справою Тимошенко", - заявив він.

Крім того, Туск повідомив, що відзначив "деякі сигнали доброї волі з боку української влади". "Але, водночас, ми повинні подивитися, як ситуація буде розвиватися", - додав він.

"У нас немає ніяких сумнівів, що мета Тимошенко і Януковича, так і, ймовірно, більшості населення України - продовжувати цей проєвропейський шлях. І тому Польща, як і її партнери, хотіли б допомогти Україні в її європейських прагненнях", - запевнив Туск.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель також підтвердила інформацію про те, що під час зустрічі з Януковичем говорила про справу Тимошенко. Водночас, Меркель наголосила на необхідності проведення демократичних реформ в країнах Східного партнерства, і особливо в Україні.

"Ініціатива Східне партнерство передбачає насамперед інтенсифікацію економічного співробітництва між ЄС та його партнерами на Сході і вкорінення в цих країнах європейських цінностей. Тому є вкрай необхідним проведення демократичних реформ в цих країнах. Особливо це стосується України. Зокрема, справа Тимошенко стала однією з тем моєї особистої розмови тут з Президентом України Віктором Януковичем", - заявила Меркель.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович висловив сподівання, що Україна та ЄС знайдуть взаєморозуміння в питаннях закріплення перспективи членства в ЄС в Угоді про асоціацію. Він також заявив, що Україна активно працює над створенням всіх передумов, необхідних для введення безвізового режиму з ЄС.

Крім того, Янукович зазначив, що газова справа стосовно екс-прем'єра Юлії Тимошенко хвилює Європу, але він не буде коментувати хід процесу, щоб уникнути звинувачень у тиску на суд.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь