Переключиться на мобильную версию

Грищенко: Європейська перспектива України закріплена в статутних документах ЄС

Європейська перспектива закріплена в самих статутних документах Євросоюзу, але на сьогодні є кілька країн, членів ЄС, які зараз, виходячи з внутрішньої політичної ситуації, не готові публічно підтримати фіксацію перспективи членства України в ЄС в угоді п.
Грищенко впевнений, що ЄС не обійтися без України
Грищенко впевнений, що ЄС не обійтися без України
Фото прес-служби Президента України

Про це в ефірі 5 каналу заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

"Наше право бути в Європейському союзі у разі досягнення всіх критеріїв, необхідних для членства, закладено в самих статутних документах Євросоюзу. Тому, з одного боку, є кілька країн, які зараз, виходячи з внутрішньої політичної ситуації, не готові публічно підтримати фіксацію нашої європейської перспективи. А з іншого боку, вони говорять, що це у вас і так є, оскільки це закладено в статутних документах. Звичайно, ми б хотіли, ми прагнемо цього, і цього вимагаємо, і будемо на цьому наполягати, щоб такий пункт в угодах був. Але незважаючи на те, буде він, чи ні - українське майбутнє в Європі", - заявив глава МЗС. 

Також Грищенко зауважив, що великий європейський проект неможливо завершити без участі України.

"Неможливо завершити великий європейський проект без України - це розуміють усі. Україна - велика держава, це не Албанія, це не Македонія, це не Хорватія. Все те, що не є великим, перетравлювали легше. А такий великий шматок, як Україна, не перетравлюється, він приєднується до тіла Європейського союзу. І звичайно, так само, як Польща, - це буде впливовий, серйозний гравець, з яким доведеться рахуватися всім основним старим членам Євросоюзу. Тому є багато тих, хто відчуває, що тут можлива якась конкуренція щодо впливу всередині самого Євросоюзу. Переконаний, що це не правильна аргументація тих, хто є україноскептиками. Ми протягом 20 років показували, що ми здатні бути позитивними шукачами компромісних рішень, хоча буде жорстко відстоювати свої інтереси завжди, як ми це робимо зараз в межах узгодження параметрів зони вільної торгівлі", - зазначив Грищенко. 

Раніше голова МЗС України Костянтин Грищенко висловив упевненість, що судовий процес над екс-прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко не вплине на підписання угоди про асоціацію з ЄС. 

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь